II runda Mistrzostw Polski Zachodniej w Motocrossie

Około 100 zawodników, w tym kilkunastoosobowa grupa reprezentantów  Ostrowa Wielkopolskiego, wzięło udział w II rundzie Mistrzostw Polski Zachodniej w Motocrossie. Impreza odbyła się w niedzielę  14 lipca 2013 roku na ostrowskim torze motocrossowym przy ul. Osiedlowej.

W klasie kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Kasia Śron, tuż za nią była Sandra Śron. Piąte miejsce należało do Ewy Kowalewskiej.

W MX85 startowało 5 chłopców z Ostrowskiego Klubu Motocrossowego.  5 miejsce zdobył  Maciej Wasiewicz, 6  Oskar Woźniak. Na miejscach 10,11, 12 kolejno uplasowali się Dawid Molski, Patryk Molski i Tomasz Matuszak.

Klasa MX2 zdecydowanie należała do Kamila Nowakowskiego, który zajął 1 miejsce. 4 miejsce zdobył Paweł Szkopek, 11 miejsce Dawid Obiegło.

Po zaciętej walce i niesamowitym starcie miejsce 14 wywalczył  Jakuba Leja, natomiast na  18 miejscu –  po małym problemie w treningu kwalifikacyjnym – znalazł się Zbigniew Kowalewski. Na 22 miejscu uplasował się  Sebastian Zieliński. 29 i 30 miejsce należało do Jakuba Krampilca i Damiana Spodzieja.

W klasie MXMasters startowali Hieronim Dopierała oraz Jarosław Dobras, którzy zajęli kolejno 9 i 10 miejsce.

Quady też przygotowały dla publiczności wiele emocji. Na miejscu 8 skończył oba biegi Konrad Kubera, miejsca 9, 10, 11, 12 oraz 16 należały do Krzysztofa Jeża, Adama Krawczyka, Tomasza Frygi, Wojciecha Biernaczyka oraz Piotra Gruszczyńskiego.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak. W imprezie udział wzięli Zastępcy Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego – Marlena Maląg oraz Stanisław Krakowski.

Impreza jest dofinansowana ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.