OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

“Policja mnie goni!”

Policjanci ostrowskiej „drogówki” zatrzymali pijanego kierowcę, który chcąc uniknąć kontroli, usiłował ukryć się w obcym mieszkaniu. Zatrzymany 40-latek był już wcześniej karany za  kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj około godziny 19:30 w miejscowości Strzyżew Kolonia, policjanci próbowali zatrzymać volkswagena busa, który poruszał się z niedozwoloną prędkością. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kierujący samochodem jechał ponad 70 km/h. Na widok podającego sygnał do zatrzymania policjanta, kierowca gwałtownie zwolnił i wjechał na pobliską posesję. Kiedy policjanci udali się w to miejsce, zauważyli wybiegającego z samochodu do mieszkania mężczyznę, który krzyczał – „policja mnie goni”. Po chwili, ku ich zdziwieniu, z mieszkania wybiegła kobieta przestraszona nagłym wtargnięciem obcego mężczyzny.

Policjanci zatrzymali niedoszłego uciekiniera. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ten posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje do 2015 roku. Za niestosowanie się do sądowego zakazu i kierowanie w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

0 0 głos
Oceń temat
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x