Ścieżka rowerowa na Okólnej

Kolejna asfaltowa ścieżka rowerowa powstała na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Tym razem to niezwykle potrzebny – także ze względów bezpieczeństwa – odcinek na ul. Okólnej od Kordeckiego do ulicy Mielczarskiego.

Dobiega końca długo oczekiwana przez mieszkańców tej części miasta budowa ścieżki rowerowej oraz chodnika na ulicy Okólnej w Ostrowie Wielkopolskim, Ścieżka asfaltowa powstała na odcinku od ul. Kordeckiego do ul. Mielczarskiego) na odcinku 460 metrów.

Na koniec 2012 roku na terenie Ostrowa Wielkopolskiego były ponad 22,5 kilometry ścieżek rowerowych.

To, czego staramy się pilnować, to fakt, by przy każdej modernizowanej lub budowanej nowej drodze obowiązkowo powstała ścieżka rowerowa lub ciąg pieszo-rowerowy. Nie zawsze jest możliwe zbudowanie ścieżki z betonu asfaltowego – tak jak na ulicy Sadowej. Tam pod zaprojektowaną ścieżką przechodzi sieć gazowa – podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak.

Plany na rok 2013r. przewidują budowę kolejnych. Powstanie m.in. blisko półkilometrowa ścieżka przy  ul. Staroprzygodzkiej – od granic miasta do wysypiska. Jest także gotowy I etap ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy na ostrowskich Piaskach. W 2013r. rozpoczynają się także prace planistyczne i projektowe dotyczące budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej ul. Limanowskiego – miasto dokłada powiatowi do tej inwestycji 200 tysięcy złotych. Z kolei na ulicy prof. Kaliny (na odcinki od Witosa do Grabowskiej) – powstaną chodniki i ścieżka rowerowa.

Także w tym roku pojawią się profesjonalne stojaki na rowery. Będą on zamontowane m.in. w okolicy Orlików.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kto winien: BMW czy C*ganka?
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx