Jednak światła ul. Wrocławskiej/Sadowej/Brzozowej

Na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej ( droga krajowa nr 11) z ul. Brzozową oraz ul. Sadową powstanie tymczasowa sygnalizacja świetlna. Koszt inwestycji to ponad 170 tysięcy złotych. .

Docelowo planowany ruch na tym odcinku drogi przebiegał będzie przez rondo, zanim jednak ono powstanie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, podjęto decyzję o tymczasowym zainstalowaniu sygnalizatorów. Miasto na własny koszt przygotowało dokumentację przyszłego ronda oraz zabezpieczyło i przekazało miejskie działki pod budowę. Teraz już decyzje należą do właściciela drogi czyli do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu.

Po oddaniu do użytkowania ul. Sadowej będzie to jedno z bardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście. A za wzmożonym ruchem zwykle idzie wypadkowość i ofiary śmiertelne. Żeby uniknąć nieszczęść a zanim powstanie rondo, które – przypomnę – wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, musimy postawić na rozwiązanie tymczasowe. Z każdej strony będzie postawiona sygnalizacja świetlna, dodatkowo na ul. Sadowej – przejście dla pieszych z sygnalizacją – mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

Planowana sygnalizacja będzie acykliczna i akomodacyjna, to oznacza, że będzie dostosowywać się do natężenia ruchu.

Trzeba mieć na względzie, że docelowo rozwiązaniem zapewniającym optymalną obsługę krzyżowania się drogi krajowej z ramą komunikacyjną miasta jest zaprojektowane już rondo. Miasto podjęło kroki, aby inwestycja ta znalazła się w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które jest właścicielem i zarządcą drogi – powiedział Marcin Wieruchowski, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Koszt zakupu i montażu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu to 170 tysięcy złotych. Jest już ogłoszony przetarg na inwestycję – po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy firma na 14 dni na montaż urządzeń.  Po pobudowaniu w tym miejscu ronda – sygnalizacja będzie mogła być wymontowana i przeniesiona na inne skrzyżowanie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx