OZC wymienia sieć w ul. Grunwaldzkiej – inwestycja trzyletnia

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy rozpoczął trzyletnią inwestycję polegającą na wymianie sieci w ulicy Grunwaldzkiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Inwestycja jest planowana na trzy lata tj. 1/3 długości sieci ( ok. 270 mb sieci cieplnej) będzie wymieniana co roku, zaczynając od roku 2013. Cała długość sieci planowana do wymiany tj. odcinek 810 metrów.

Inwestycja została zaplanowana w 2012 roku i jest w planie inwestycji na lata 2013-2015 – podkreśla prezes OZC SA Zenon Musialski.

Średnica nominalna wymienianego rurociągu jest to dn 450 mm. Sieć jest układana jako dwa rurociągi, z których jeden jest zasilający, a drugi powrotny. Ostrowski Zakład Ciepłowniczy SA zastosował izolację PLUS na rurociągu zasilającym. Izolacja PLUS oznacza grubszą warstwę izolacyjną, materiałem izolacyjnym jest poliuretan.

Wymiana rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku i ok. 20 września powinniśmy zacząć podawać tym rurociągiem ciepło – dodaje Z.Musialski.

W związku z wymianą rur OZC nie dostarcza ciepła do 9 domków jednorodzinnych, dla innych odbiorców utrudnień nie było, ponieważ ciepło dostarczane jest z drugiej strony. Układ sieci cieplnych jest pierścieniowy i jest możliwe dostarczanie ciepła z dwóch stron, w zależności od potrzeb.

Sieć, która teraz jest wymieniana, była wykonana w technologii kanałowej tzw. tradycyjnej – tj. rury stalowe zaizolowane były wełną mineralną, ułożone w kanale betonowym, w kanale ciepłowniczym. Aktualnie wymieniamy na rury preizolowane, które są rurami z izolacją poliuretanową i płaszczem z polietylenu. Rury preizolowane układane są bezpośrednio w gruncie.

CZYTAJ  Wiemy ilu ostrowian chce łapać deszcz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx