Sprzątamy Ostrów – Akcja sprzątania świata

Udostępnij
Tweet

Odkrywamy czystą Polskę. Pod takim hasłem rusza 20 już akcja „Sprzątanie Świata – Polska” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego, koordynowana i organizowana przez Fundację „Nasza Ziemia” i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.  Ostrów Wielkopolski jest jednym z miast biorących udział w akcji.

Sprzątanie Świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Ostrów Wielkopolski przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Tegoroczna zorganizowana zostanie dniach od  20 – 23 września br. Do udziału w akcji zaproszono ostrowskie szkoły podstawowe i gimnazjalne. Ok. 3 000 uczniów przystąpi do sprzątania miejsc wokół swoich szkół, przyległych ulic, osiedli mieszkaniowych, a także parków (A. Mickiewicza, 3 Maja, E. Sczanieckiej, K. Marcinkowskiego oraz ostrowskich Piasków i miejsc przy Parku Bractwa Kurkowego).

Dodatkowo do akcji przyłączyła się Południowowielkopolska Grupa OTOP, która wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej zajmie się sprzątaniem stawu mieszczącego się przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej z Al. Solidarności. Jak co roku udział w akcji wezmą osoby przebywające w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Ich zadaniem będzie posprzątanie terenu ul. Przy Lesie. W tym roku Areszt Śledczy będzie sprzątał w dniu 17 września.

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim sfinansuje zakup worków o pojemności 60 l i 120 l, rękawic, koszt podstawienia pojemników na odpady, a także koszt odbioru i utylizacji zebranych odpadów. Odpady zostaną odebrane przez Zakład Oczyszczania i Gospodarowania Odpadami „MZO” S.A. Do wszystkich placówek oświatowych oraz grup biorących udział w tegorocznym „Sprzątaniu Świata” przekazane zostały plakaty informacyjne z hasłem akcji, worki oraz rękawice.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx