Napadli na sklep z dopalaczami

Udostępnij
Tweet

Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy, zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o zlecenie rozboju, do którego doszło w drugiej połowie czerwca tego roku. Za podżeganie do popełnienia tego przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do napadu na 18-letniego mężczyznę doszło w drugiej połowie czerwca tego roku, w jednej z kamienic na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Trzech sprawców weszło do mieszkania i zażądało wydania od pokrzywdzonego dopalaczy, które według ich wiedzy miał on posiadać. Kiedy odmówił, bandyci użyli wobec niego gazu i pobili go. Z mieszkania skradli półtora tysiąca złotych oraz dopalacze wartości prawie 2 tysięcy złotych.

Kilka dni później w ręce kryminalnych wpadł jeden ze sprawców, 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, a pozostała dwójka skrzętnie się ukrywała. Intensywnie prowadzone czynności i sprawdzanie lokalnego środowiska przestępczego, doprowadziło ostatecznie do zatrzymania pozostałej dwójki „rozbójników”. Zatrzymani to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 20 i 26 lat. Cała trójka przestępców była wcześniej notowana w policyjnych kartotekach m.in. za kradzieże i pobicia. Wobec dwóch z nich prokurator zastosował dozory policyjne, natomiast trzeci ze sprawców, 26-latek, trafił na 3 miesiące do aresztu.

Prowadzone w tej sprawie czynności i analiza zgromadzonego materiału doprowadziła śledczych do kolejnej osoby zamieszanej w ten rozbój.  Kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, podejrzanego o zlecenie tego rozboju. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu ponad 53 gramy marihuany oraz amfetaminę.

Za podżeganie do rozboju może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx