Ostrowianin namierzony w UK odpowie przed sądem

Udostępnij
Tweet

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. w dniu 13 września 2013r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko dwom mężczyznom – ojcu i synowi- oskarżonym o dokonanie rozboju.

Oskarżonym, w wieku 33 i 59 lat, zarzucono, że w dniu 12 września 2009r. w Ostrowie Wlkp. w korytarzu budynku wielorodzinnego, działając wspólnie, poprzez zadawanie ciosów rękoma oraz kopanie nogami pokrzywdzonego, po całym ciele, doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym z kieszeni jego spodni zabrali w celu przywłaszczenia telefon komórkowy o wartości 1000 zł, kluczyki do samochodu oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 200 zł. W opisie czynu zaznaczono, że w następstwie powyższego bicia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci ogólnego potłuczenia ze złamaniem czterech zębów.

Z zebranych materiałów wynika, że w trakcie pobytu pokrzywdzonego u jego znajomej dołączył do nich jeden z oskarżonych, 33 – letni, ze swoją znajomą. W trakcie powyższego doszło do sprzeczki pomiędzy obu mężczyznami. Po wyjściu na korytarz oskarżony, jak ustalono, zaczął szarpać pokrzywdzonego a po chwili z przyległego mieszkania wyszedł drugi z oskarżonych, który posiadał drewnianą pałkę. Następnie doszło do czynu opisanego w zarzucie. Pokrzywdzony został po pobiciu pozostawiony na korytarzu.

Wobec 33 – letniego podejrzanego zastosowano w dniu 19 kwietnia 2010r. tymczasowe aresztowanie, które w dniu 15 lipca 2010r. zostało uchylone. Następnie, z uwagi na niemożność ustalenia miejsca pobytu wymienionego śledztwo zostało zawieszone. Wówczas wszczęto poszukiwania podejrzanego, także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy w Kaliszu. W dniu 27 czerwca 2013r. został on, po uprzednim zatrzymaniu na terenie Wielkiej Brytanii, wydany do Polski.

Doszło wtedy do podjęcia zawieszonego śledztwa. W czasie kierowania aktu oskarżenia podejrzany odbywał orzeczoną wcześniej wobec niego, w innej sprawie, karę pozbawienia wolności.

Obaj oskarżeni byli wcześniej karani, młodszy z nich zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach „recydywy specjalnej podstawowej”

CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)

Czyn zarzucany oskarżonym zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx