MZGM wymienia okna

Udostępnij
Tweet

MZGM w Ostrowie Wielkopolskim modernizuje na potęgę. Tylko w 2013 roku spółka w budynkach w zasobach własnych, a także wraz ze wspólnotami mieszkaniowymi wymieni 619 sztuk okien. Koszt całości inwestycji to ponad 470 tysięcy złotych.

481 okien wymienianych jest w budynkach zarządzanych przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim.

– Większe lub mniejsze remonty prowadzimy w prawie każdym budynku w naszych zasobach. W przypadku każdej nieruchomości takie prace remontowe będą pojawiały się zawsze. W przeciwieństwie do minionego okresu chcielibyśmy koncentrować się jednak przede wszystkim na poprawie efektywności energetycznej budynków. Stąd też termomodernizacja, wymiana dachów czy okien, to pozwala docelowo zmniejszyć koszty eksploatacji nieruchomości – podkreśla prezes spółki MZGM w Ostrowie Wielkopolskim Piotr Trybek.

Modernizacje są prowadzone także w tych budynkach, którymi zarządza wspólnota mieszkaniowe, w skład której wchodzą właściciele poszczególnych mieszkań i MZGM. Aż 44 okna zostały wymienione budynku przy ul. Asnyka 1 – to koszt rzędu ponad 24 tysiące złotych. 29 okien podlega wymianie w budynku przy ul. Szkolnej 20, 20 okien – ul. Paderewskiego 10 i 16 w bloku przy ul. Chełmońskiego 2.

Oprócz wymiany okien w mieszkaniach, piwnicach i na klatkach schodowych prowadzone są  także prace modernizacyjne dachów i rynien, wymiany drzwi, termomodernizacja ścian, odnawianie elewacji i drobne prace naprawcze. Koszt prowadzonych prac remontowych to ponad 2 miliony złotych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tak się skończyło spotkanie z wilkiem (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx