Okradali kolejowe cysterny

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży zaworów spustowych z cystern kolejowych. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

Ostrowscy kryminalni zajmujący się rozpoznaniem lokalnego środowiska tzw. „złomiarzy” ustalili dwóch mężczyzn, którzy systematycznie okradali cysterny kolejowe z aluminiowych elementów. Złodzieje działali od listopada tego roku, kradnąc zawory spustowe z cystern stojących na bocznicy kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. Skradzione elementy sprzedawali następnie w punktach skupu złomu.

Zatrzymani to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 28 i 30 lat. W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że starszy z nich skradł 43 sztuki zaworów, z czego 9 wspólnie ze swoim młodszym kompanem. Łączna suma strat wyrządzona przestępczym działaniem wyniosła ponad 68 tysięcy złotych. Kryminalni ustalili ponadto, że 30-latek do „pracy” jeździł kradzionymi wcześniej rowerami. Jeden, z dwóch skradzionych przez niego rowerów, policjanci zabezpieczyli w lombardzie.    

Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej notowani w policyjnych kartotekach za podobne przestępstwa. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Robią TO na ekranie
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx