Policjanci będą łapać wagarowiczów

Udostępnij
Tweet

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy dzień wiosny. Wśród młodzieży szkolnej nazywany jest on „Dniem Wagarowicza”.  Ostrowscy policjanci już podjęli działania mające na celu ujawnianie wagarowiczów, co nierzadko sprzyja kontaktom z alkoholem, papierosami oraz narkotykami i dopalaczami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadzili wczoraj wzmożone działania mające na celu ujawnianie wagarowiczów. Sprzyjająca aura na pewno kusi i zachęca do przebywania na świeżym powietrzu.

Wagary mogą mieć jednak negatywny wpływ na młodzież szkolną. Częste opuszczanie zajęć lekcyjnych powoduje zaległości w nauce i sprzyja rozwijaniu się patologii społecznych. To często jest okazja do pierwszych kontaktów z alkoholem, narkotykami i dopalaczami. Nierzadko też młodzi ludzie wywołują awantury w miejscach publicznych, dopuszczając się czynów przestępczych.

Przeprowadzone przez ostrowskich policjantów działania maja zapobiegać tego rodzaju patologiom i uświadomić młodzieży o obowiązku realizowania nauki w szkole. Policjanci kontrolowali rejony szkół, parków i terenu rekreacyjnego wokół zbiornika Piaski – Szczygliczka. Kontrolą objęte zostały również sklepy sprzedające alkohol. Policjanci sprawdzali czy sprzedawcy nie łamią zakazu sprzedaży alkoholu niepełnoletnim.

Tym razem wszystko było w należytym porządku. Sprawdzonych w sumie zostało kilkudziesięciu uczniów, ale jak się okazało żaden z nich nie był na wagarach. Policjanci zapowiadają dalsze kontrole, a w razie ujawnienia wagarowiczów, będą wysyłane powiadomienia do rodziców i dyrektorów szkół.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Seniorzy byli zachwyceni - Senioralia 2023
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx