Wigilia na ostrowskim Rynku

Kolędy i łzy wzruszenia, ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera panowała podczas wigilijnej wieczerzy zorganizowanej dla samotnych ostrowian na ostrowskim rynku.. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Restauracja Hotelu Polonia i Interaktywna Telewizja Internetowa. Swojego wsparcia w przygotowaniach udzielił również Prezydent Ostrowa.

Do dużego namiotu ustawionego na Rynku przyszły osoby bezdomne, ubogie, samotne. Wszyscy mogli poczuć tę wyjątkową atmosferę świąt, a nastrój oczekiwania na narodziny Chrystusa dodatkowo wzmacniał zespół Adama Wasieli, który śpiewał kolędy i pastorałki.

Do 40-tu ostrowian przemówił ks. Tomasz Ilski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa.

– prezydent Radosław Torzyński

Smakołyki na świąteczny stół przygotowała hotelowa restauracja. Była aromatyczna zupa grzybowa, pieczone ryby i wiele innych specjałów charakterystycznych dla polskiej wigilijnej kuchni.

Dla młodych ostrowian przygotowano prezenty od gwiazdora.

Wiele radości milusińskim sprawił magik Carlos, który swoimi czarami dodał magii w czasie tego szczególnego wieczoru.

Organizatorzy planują, by w przyszłym roku zorganizować wigilię dla wszystkich chętnych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na wzór tych, które odbywają się m.in. w Poznaniu, Krakowie czy Nowej Soli. Ostrowianie będą mogli wspólnie zjeść potrawy wigilijne, śpiewać kolędy czy przełamać się opłatkiem. A co nasi widzowie sądzą o tym pomyśle?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar budynku blisko granicy Nowych Skalmierzyc i Kalisza
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx