Pożar w Śliwnikach + niezależny felieton + sprostowanie

Udostępnij
Tweet

19-latek doszczętnie spłonął we własnym domu. Do pożaru wielorodzinnego budynku doszło w Śliwnikach koło Nowych Skalmierzyc. Dach nad głową straciło 7 rodzin. Strażacy w czasie akcji gaśniczej pomimo dwukrotnego przeszukania pomieszczeń nikogo nie znaleźli. Zwłoki zostały zlokalizowane dopiero po rozpaczliwych apelach matki ofiary. Mężczyzna, który zginął tego dnia miał być na praktykach szkolnych. Dyrekcja szkoły nie odnotowała w tym dniu jego obecności.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chłopak nie palił papierosów, które mogłyby przyczynić się do powstania pożaru.
Prawdopodobnie źródłem ognia było zwarcie instalacji elektrycznej na poddaszu. Według relacji mieszkańców spalonego domu ogień szybko się rozprzestrzenił. Spalił się dach i poddasze budynku. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny.
Prawie wszyscy poszkodowani pierwszą noc przenocowali u swoich bliskich. Dwóch mieszkańców pozostało w sali Domu Ludowego w Śliwnikach, gdzie zapewniono ciepły posiłek i miejsce do spania.

FELIETON

W cieniu tragedii

Pohukująca Budzikowa i jej nerwowy kompan

Wydarzeniom w Śliwnikach z boku przyglądała się para burmistrzów miasta i gminy Nowe Skalmierzyce: Bożena Budzik i Zdzisław Mielczarek.
Chwała im za to, że zatroszczyli się o los mieszkańców spalonych czworaków i osobiście pojawili się na miejscu.
Trudno jednak zrozumieć ich zachowanie (szczególnie burmistrzowej) w stosunku do relacjonujących pożar reporterów, którzy zatrzymali się po wszystkim w miejscowym domu ludowym, by stamtąd wysłać materiały do swoich redakcji. Przyjechali tam również Budzikowa i Mielczarek. Wcześniej udzielili wywiadu jednej z telewizji.
Nadmieńmy, że dziennikarze zatrzymali się w domu ludowym po uprzednim wylegitymowaniu się i uzyskaniu pozwolenia, korzystając wyłącznie z własnego sprzętu i mobilnego Internetu. – Panowie, co wy tutaj robicie? Ja tego nie lubię! Dlaczego tak szybko? Róbcie to z umiarem! – rzuciła stąd ni zowąd zaciekawiona i wyraźnie zaskoczona tempem pracy dziennikarzy Bożena Budzik.
Bardziej przyjemny był Zdzisław Mielczarek, który wizytację wiejskiej sali, w której noc mieli spędzić pogorzelcy, zaczął od przeprosin dziennikarza naszej stacji, za to, że wcześniej kazał mu wyłączyć kamerę.
Jako, że czas nas gonił, wyjaśniliśmy tylko, że wysyłamy materiały. Nie wdawaliśmy się w dyskusję. Teraz zatem wyjaśniamy.
Misją wolnych i niezależnych mediów, jest między innymi błyskawiczne (dotyczy to szczególnie agencji prasowych i internetowych), a także rzetelne informowanie opinii publicznej, bez względu na to, czy się to komuś podoba, czy nie.
Do Śliwnik przyjechaliśmy nie dla burmistrzowej, a dla odbiorców naszego serwisu.

autor: czwarta władza

Informujemy, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy kilka telefonów od wiceburmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pana Zdzisława Mielczarka z żądaniem usunięcia pewnych sformułowań z powyższego felietonu. Według pana Zdzisława Mielczarka obraźliwymi są następujące sformułowania: “Budzikowa”, “burmistrzowa”, “i jej nerwowy kompan” (nota bene subiektywne odczucie dziennikarza). Dziwi postawa pana Zdzisława Mielczarka, który widocznie nieprzyzwyczajony do obecności niezależnych mediów, czuje się poddenerwowany powyższą publikacją. Panie Zdzisławie, jeżeli pańscy radcy prawni widzą gdziekolwiek w powyższym tekście obraźliwe sformułowania, proszę zrealizować pańskie groźby podania do sądu, który jako instytucja niezależna rozstrzygnie kto ma rację. Widzom natomiast należy się pełny obraz działania samorządowców i ich prób wpływania na media.

Marek Radziszewski
redaktor naczelny
ITI Ostrowtv.pl

PS
Redakcja interaktywnej telewizji internetowej OstrowTV łączy się w bólu z rodziną zmarłego nastolatka.

Więcej na:

Sprostowanie

Po zapoznaniu się z treścią tzw. „niezależnego felietonu” zatytułowanego „W cieniu tragedii. „Pohukująca Budzikowa i jej nerwowy kompan” z przykrością stwierdzam, że ukazany tekst jest wyjątkowo nierzetelny i zawiera szereg insynuacji i kłamstw.
Cyniczny i napastliwy ton materiału, każe dojść do wniosku, że celem felietonu anonimowego autora nie była obiektywna informacja z tragicznego w skutkach zdarzenia, ale nie mające uzasadnienia w faktach zdyskredytowanie Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożeny Budzik i jej Zastępcy Burmistrza Zdzisława Mielczarka.
Media, te prawdziwe i rzetelne, mają jak najbardziej prawo również do krytycznej oceny pracy i zachowania funkcjonariuszy publicznych – jednak pod jednym wszakże warunkiem: że ta krytyka jest oparta na faktach. Z tego obowiązku w żadnym wypadku nie zwalnia subiektywna z definicji wymowa formy felietonowej.
Nie jest bowiem prawdą, że burmistrz i jej zastępca przyjechali na miejsce pożaru, aby z boku się przyglądać akcji ratowniczej. Na miejscu tragedii byliśmy po to, aby koordynować działania wszystkich gminnych służb, które natychmiast zostały przez nas postawione na nogi, aby nieść pomoc i ratunek potrzebującym. Byliśmy więc tam w pracy, a naszym najważniejszym celem była pomoc poszkodowanym. Tego jednak już autor „felietonu” nie raczył dostrzec.
Cynicznym kłamstwem jest jakobym przekonywał Pana Radziszewskiego do wyłączenia kamery. Poprosiłem jedynie, aby odsunął się z kamerą i nie przeszkadzał w akcji. A stało się to w chwili dla mnie szczególnej, kiedy jako pierwszy dowiedziałem się od ratowników, że w zgliszczach znaleźli zwęglone ludzkie ciało i razem z lekarzem i Komendantem Komisariatu Policji musieliśmy przekazać tę dramatyczną wiadomość zrozpaczonej matce. W takim to właśnie momencie obrażony pan Radziszewski uznał za stosowne rozpocząć spór z nami, a autor „felietonu” poczuł się urażony prośbą Pani Bożeny Budzik w świetlicy wiejskiej o umiar i delikatność w tych dramatycznych okolicznościach. Ocenę moralną Pana i autora „felietonu” takiego zachowania pozostawiam odbiorcom.
Nie mogę jednak pozostawić bez stanowczego protestu faktu, że wobec burmistrza Gminy – autor „felietonu” pozwolił sobie na użycie określeń, które w sposób bezdyskusyjny obrażają ją, jako funkcjonariusza publicznego, a zwłaszcza jako kobietę. Nie ma i nie będzie zgody na prostackie obrażanie Burmistrza Gminy Nowe Skalmierzyce przez anonimowego autora, który pod pseudonimem próbuje ukryć swoje nie tylko elementarne braki warsztatowe, ale i własne kompleksy i frustracje.
Nie ma zgody na nazywanie zastępcy burmistrza „nerwowym kompanem”. Nie ma zgody na poniewieranie funkcjonariuszami publicznymi wykorzystując przy tym w perfidny sposób ludzki dramat.
Kolejnym kłamstwem zamieszczonym już po rzeczonym felietonie jest informacja sugerująca, iż rzekomo „groziłem” skierowaniem sprawy do sądu i byłem poddenerwowany.
Proszę zatem odtworzyć rozmowę telefoniczną a się Pan przekona, że spokojnie poinformowałem, iż w takiej sytuacji rozważę podjęcie kroków prawnych wobec Pana, jako redaktora naczelnego.
Na koniec muszę przyznać, że jestem zażenowany poziomem takiego „ dziennikarstwa”.
W mojej ponad 15-letniej pracy samorządowej setki razy kontaktowałem się z najróżniejszymi mediami i ta współpraca układała się bardzo dobrze, nawet jeśli nie brakowało materiałów krytycznych na temat naszych poczynań.
Dodam, że na miejscu tragedii w Śliwnikach obecna była większość lokalnych i regionalnych mediów i nie dochodziło tam do podobnie gorszących incydentów, jak zachowanie Pana Radziszewskiego. Obecni na miejscu zdarzenia dziennikarze potrafili bowiem zachować klasę, takt i po prostu człowieczeństwo, za co darze ich szacunkiem. Natomiast ocenę zawodową i moralną Pańskiego zachowania pozostawiam zainteresowanym, życząc Panu i autorowi „felietonu” (o ile to nie jest jedna i ta sama osoba) aby nikogo z Was i Waszych najbliższych nigdy nie spotkało w życiu nieszczęście, które doświadczyło rodziny spalonego domu.

Zastępca Burmistrza
Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
/-/ Zdzisław Mielczarek

Do powyższego sprostowania odniesiemy się w nowym materiale. Marek Radziszewski redaktor naczelny ITI Ostrowtv.pl

 

komentarze – 46

Redakcja nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść prezentowanych komentarzy.

 • 1.
  Aktualizacja: Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był wybuch butli z gazem w mieszkaniu, w którym znaleziono zwłoki. Świadczyć mają o tym m.in. dziura w suficie tego mieszkania, a także sąsiedzi, którzy usłyszeli huk.
  admin

  # Wtorek, 18 Listopada 2008 o 21:50

 • 2.
  Moim zdaniem roztrząsanie się nad p. Budzikową jest kom0pletnie zbędne. Przewinałem do końca, bo nie da się tego słuchać!
  Współczuję rodzinom. Postaram się wybrać do Śliwnik i choć trochę je wspomóc materialnie

  Poza tym – OstrowTV jest super! 😉

  Muzzy

  # Wtorek, 18 Listopada 2008 o 22:11

 • 3.
  Zaiste, błyskawiczne poinformowanie opinii publicznej. Wolne były chyba nie media ale ten mobilny internet…

  Odbiorca Waszego Serwisu

  # Wtorek, 18 Listopada 2008 o 22:12

 • 4.
  no nieźle, ale z drugiej strony to za bardzo się polakom starej daty nie podoba takie szybkie publikowanie tragedii (kamery, mikrofony jak cała rodzina lamentuje)
  dumel

  # Wtorek, 18 Listopada 2008 o 22:32

 • 5.
  Fakt – komórkowy net w Sliwnikach i Skamierzycach jest do bani!;(
  Demis

  # Wtorek, 18 Listopada 2008 o 22:35

 • 6.
  na dla was to plus ze od razu wszystko publikujecie, przykładowo mi o to chodzi że jak wejdę na wasza stronę to obejrzę sobie wszystkie najnowsze wiadomości, jeszcze trochę wprawy nabierzecie i będzie super gazetę ostrowską wykoczycie 🙂
  dumel

  # Wtorek, 18 Listopada 2008 o 22:38

 • 7.
  Dumel, sam jestes starej daty! Ja mam przynajmniej kapelusz na czasie!
  Tadeusz Budzik

  # Wtorek, 18 Listopada 2008 o 22:52

 • 8.
  To nie jest miejsce i czas na komentownie reportażu. Musimy działać. Trzeba pomóc ofiarom owej tragedii. Stracili w ułamku sekundy cały swój dorobek. Idą święta, zima. Nie bądźmy obojętni. Każdego z nas może spotkać podobna tragedia. Najszczersze kondolencje kieruję w stronę matki Sebastiana. Niech Pan czuwa nad Tobą Sebastianie. Spoczywaj w pokoju [*]
  mieszkaniec Śliwnik

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 00:09

 • 9.
  Panie Redaktorze, zdaje mi sie ze BURMISTRZOWA to zona burmistrza, kto wiec jest tym burmistrzem Sklamierzyc???

  hę? i kto byu waścicielem mieszkania ? 😉

  Bolek_Dydolek

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 00:20

 • 10.
  Panowie co tak szybko??? Ja tego nie lubie !
  Irena_Zegarynka

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 00:30

 • 11.
  W świetle zaistniałej ludzkiej tragedii, zbyt obszerny komentarz redaktora o Pani Burmistrz Skalmierzyc nie jest na miejscu. Chamstwo i tyle. Pan redaktor nie dorasta do pięt Pani Budzikowej i jej pouczanie o sprawach oczywistych na forum amatorskiej telewizji, jest zwyczajnym szczeniactwem.

  Paweł z Ostrowa

  Paweł z Ostrowa

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 06:52

 • 12.
  Znaleźliście sobie temat do dyskusji. Naprawdę nie macie co robić tylko zajmować się wypowiedzią Pani Burmistrz? Zamiast się sprzeczać zrobilibyście coś pożytecznego dla tych rodzin. Przynosicie wstyd. Tutaj nie chodzi o Panią Budzik a o o tragedię jaka spotkała moich sąsiadów.
  mieszkaniec Śliwnik

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 07:43

 • 13.
  Byłam… widziałam… Nic przyjemnego;/
  Śliwniczanka

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 08:28

 • 14.
  Drogo go kosztowały wagary.
  michu

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 09:35

 • 15.
  a ja twierdzę że i tak przeginacie ciągnąc korzyści z ludzkiej krzywdy…… są takie zwierzątka co czerpią coś podobnego z tragedii innych. Życzę tobie kolego i podobnym by z ich tragedii lub ich bliskich ktoś inny nakręcił sobie taki komentarzyk a wtedy będzie Ci troszkę głupiej i będziesz wiedział że pewne sprawy są niestosowne. Mam nadzieję że zrozumiesz to co napisałem a Twoi koledzy pochwalą Cię w odpowiedni sposób. Pozdrawiam
  znający temat

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 15:12

 • 16.
  Ehh widocznie tak miało być…. Sebastian [*]
  Dawid

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 15:45

 • 17.
  też bym usunął ten zbędny komentarz – ciekawe, że nie komentujecie tego co na wizji czyli elektryka odłączającego prąd itd. … pomijam jakby fakt, że ja w prywatnej rozmowie z kumplem moge napisac „Budzikowa”, ale wy z nią nie jesteście na ty więc wypadałoby powiedzieć „burmistrz Budzik” albo „Bożena Budzik” ;p niestety czuć brak profesjonalizmu, wykształcenia i obycia dziennikarskiego…
  dziennikarz Krzysztof

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 15:46

 • 18.
  Gdzie są lokale zastępcze dla pogorzelców, które każda szanująca się gmina powinna posiadać?
  Gdzie Ci biedni ludzie mają teraz mieszkać? Nagle okazało się, że w Nowych Skamierzycach nie ma lokali socjalnych. Chcą ludzi wysłać do przytulisk, jak bezdomnych. Skandal! To kolejny temat do poruszenia w mediach…
  Janek Kos

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 15:51

 • 19.
  wlasnie media niezalezne ale widze tu prywate wasza panowie redaktorzy poczuliscie sie obrazeni i temat tragedi zszedl na 2 miejsce ile mu czasu poswieciliscie a ile czasu n/t urazonej godnosci ja do was nic nie mam ale o czym tu jest rozmowa o tragedi czy o as??? wcale sie nie dziwie pani .burmistrz /nie odmienia sie wqrwila sie na wasye yachowanie a poyatzm material spox poydraw3iam swiadek ydayenia
  olo

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 16:08

 • 20.
  Najszczersze wyrazy współczucia dla mamy Sebastiana (*)
  Boże daj Jej siłę przetrwania!
  Sebastianie spoczywaj w spokoju w bożej krainie gdzie ból i cierpienie Cię już nigdy nie spotka(*)

  Oglądając ze łzami w oczach tak wstrząsającą tragedię tych rodzin nie mogę słuchac komentarzy na temat P. Burmistrz- to nie na miejscu!!

  mieszkanka skalmierzyc

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 18:48

 • 21.
  Myślę, że ktoś mądrzejszy w tej całej sprawi musi ustąpić.
  Albo redakcja, albo burmistrz, choćby z szacunku dla poszkodowanych.
  Zachowujecie się, jak dzieciaki w piaskownicy!
  A swoją drogą, Ci burmistrzowie jacyś przewrażliwieni.
  Jarek

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 19:14

 • 22.
  duma redaktora została urażona,my mieszkańcy śliwnik przepraszamy szacownego pana redaktora. a prywatnie gdzie mowa o tragedii która się wydarzyła. czekamy na następne odwiedziny panów redaktorów czy nadal będą tak zainteresowani tą sprawą jak do tej pory. wyrazy współczucia dla rodzin tragedii.
  śliwniki

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 20:13

 • 23.
  Moze mi ktos powiedziec jak ten ś.p Sebastian sie nazywal..??

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 20:15

 • 24.
  Burmistrz jest do całowania po rękach i chwalenia – podobnie, jak ksiądz – nie wolno na niego źle pisać!;-o
  Za dobre pisanie, potrafi uszczypnac grosza z gminnej kasy. Nie jeden sie juz o tym przekonal;), choc zaden sie nie przyzna.
  kactolik

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 20:36

 • 25.
  Obiektywnie podchodząc do tematu, uważam, że Pani Burmistrz miala wylacznie na uwadze poszkodowanych w tej tragedii i szczególny dramat jednej z rodzin. Moim zdaniem pokazywanie rozpaczających i przerażonych ludzi to nic chwalebnego, a tylko podsuwanie kąsków hienom. Tylko dlatego „ostrowtv” cieszy sie tak dużą popularnością – bazujecie na ludzkiej krzywdzie. Podobna sytuacja miala miejsce jeszcze nie tak dawno gdy pokazaliście wypadek we Wtórku i pozwoliście ubliżać poszkodowanym poprzez wulgarne i poniżające komentarze. Zgadzam się również, że osoby piastujace funkcje publiczne – wybrane w drodze demokratycznych wyborów – maja prawo do poszanowania ich imienia i nazwiska. Poslugiwanie sie w stosunku do wlodarzy gminy okresleniami użytymi w powyższej relacji oraz zrobienie z tego wątku wielkiej afery (w obliczu tego co sie wydarzylo) budzi wątpliwości co do prawdziwych przeslanek tej relacji.
  mieszkanka powiatu ostrowskiego

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 22:24

 • 26.
  Pogorzelcom szczere wyrazy współczucia.
  P.s A Budzikowa jaki kapelusz włożyła na tę okazję???
  Ostrowianka jestem

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 22:41

 • 27.
  Kolejny kompletnie nieprofesjonalny reportaż! Jak można w obliczu takiej tragedii większość reportażu poświęcić na taką prywatę! Podpisuję się pod tym co ktoś już wcześniej napisał, SŁUCHAĆ SIĘ TEGO NIE DAŁO!
  Jak Pan chciał ten temat poruszyć Panie Redaktorze to trzeba było osobny reportaż o Pani Budzikowej zrobić, a nie tu o pierdołach rozprawiać! Swoją drogą to też uważam, że był Pan nieco chamski i prostacki w swoich komentarzach. Dno, kompletne dno! Może o jakimś kursie dziennikarstwa trzeba by pomyśleć?
  A rodzinie i poszkodowanym współczuję z całego serca [*]
  aaa

  # Środa, 19 Listopada 2008 o 23:51

 • 28.
  Szkoda chlopaka:( tragedia ale trzeba zyc dalej wyrazy wspolczucia dla poszkodowanych trzymajcie sie*
  wojtek KMO Skalki

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 00:06

 • 29.
  Dodam dla wyjaśnienia, że autorem felietonu nie jest Marek Radziszewski. Autor poprosił o przysługujące mu prawo do anonimowości.
  admin

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 07:57

 • 30.
  Bezduszne media, jak mozecie walic po nazwisku do burmistrza?! Przeciez on zaraz po plebanie najwazniejszy we wsi!
  Zapamietajcie, piszemy z duzych liter: NAJJAŚNIEJSZY PAN BURMISTRZ!

  😉

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 11:42

 • 31.
  Po co ta cała dyskusja?
  Burmistrz i burmistrzyni są osobami publicznymi, więc dobrze, że media patrzą im na ręce i ewentualnie krytykują ich zachowanie. Niektórzy rajcy rzeczywiście obrośli w piórka i czasami zachowują się jak gwiazdy.
  Po to są media, by o tym pisać!
  Prawy urzednik

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 11:43

 • 32.
  – Niedługo wszyscy o nas zapomną, bo takie jest życie. To co możemy, to tutaj przyjść i sobie popatrzeć na te zgliszcza. Nic się już nie da uratować – tłumaczy Irena Zajchowska-Mosur. – Nie wiem, co będzie dalej.

  Pomoc deklarują mieszkańcy Śliwnik, którzy organizują zbiórkę pieniędzy, oraz władze gminy Nowe Skalmierzyce.

  – W dniu pożaru udostępniliśmy poszkodowanym świetlicę wyposażoną w łóżka i koce oraz zapewniliśmy posiłek – mówi Zdzisław Mielczarek, zastępca burmistrza Nowych Skalmierzyc. – Zaangażowaliśmy Ośrodek Pomocy Społecznej, aby dotarł do pogorzelców i zapewnił im pomoc doraźną. Dzisiaj spotkamy się z tymi ludźmi, aby ocenić skalę potrzeb. Wspólnie z Radą Sołecką wsi Śliwniki uruchomiliśmy konto. Zamierzamy też zaapelować o wsparcie do największych firm z terenu gminy. Poszkodowane rodziny liczą, że gmina zapewni im lokale socjalne. Ale te są jedynie trzy. Wiceburmistrz deklaruje jednak, że urząd wesprze remont lub ewentualną odbudowę spalonego domu.

  Pieniądze można wpłacać na konto: Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach 24 8431 0008 0000 0693 3001 0103 Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce z dopiskiem „pomoc dla ofiar pożaru w Śliwnikach”.

  znalezione w necie

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 12:01

 • 33.
  Szczere wyrazy współczucia dla poszkodowanych rodzin, a w szczególności dla Matki Sebastiana, niech spoczywa w pokoju [*]

  P.S. Jeszcze nie spotkałam się z tak nieprofesjonalnym reportażem! Jak można tak żerować na ludzkiej krzywdzie. Media służą do przekazywania ludziom prawdy RZETELNEJ i OBIEKTYWNEJ, a nie byle widzi mi się jakiegoś redakczoryny! Z pewnością nikogo też nie interesuje pracownik pogotowia elektrycznego, który odcina prąd. Pokażcie, co pozostało tym biednym ludziom po tej tragedii. Oni nie mają gdzie się podziać, potrzebują pomocy, czy ktoś to zauważył? Chyba nie, bo redaktorek bardziej przejął się tym, że ktoś słusznie zwrócił mu uwagę! A zachowanie Naszej Pani Burmistrz, która doskonale prezentuje się w swoich pięknych kapeluszach, było jak najbardziej na miejscu. Przynajmniej ja je rozumiem. Jak można w takiej chwili przeprowadzać wywiady z poszkodowanymi i zastawiać się niesłychanie głupią wymówką!

  mieszkanka Skalmierzyc

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 14:00

 • 34.
  Szkoda, że takich informacji nie zawarł Pan Redaktor. To byłaby właściwe przesłanie tego materiału.
  Popieram komentarz nr 32

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 15:01

 • 35.
  Ludzie przeczytałam całą listę komentarzy do reporatażu i w każdym nic innego nie można przeczytać jak negowanie redaktora a raczej jego wypowiedzi. Przynosicie wstyd. Ludzie zostali bez dachu nad głową. Bez środków do życia a Wy krytykujecie albo dziennikarza albo wypowiedź Pani Bożeny Budzik. Panujcie nas sobą. Zamiast ślęczeć na tym portalu wyjdźcie z inicjatywą i pomóżcie tym ludziom. Pokażcie, że ich los nie jest Wam obojętny. Zróbcie coś wreszcie. Szkoda czasu na gadanie o pierdołach. Czy ktoś z Was pomyślał o tym, że może to spotkać nas. My możemy potrzebować pomocy. Dajcie już spokój temu co i jak ktoś powiedział bo w przypadku zaistniałej sytuacji jest to zbędne i napewno nie na miejscu. Zrozumicie, że siedząc przed komputerem i sprzeczać się wzajemnie nie pomożemy tak ofiarom. Zaangażujmy się w zbiórkę. Liczę na Was.
  Pomocna Dłoń

  # Czwartek, 20 Listopada 2008 o 23:24

 • 36.
  serdeczne wyrazy wspułczucia rodzinie ś.p sebastiana i rodziną które zostały bez dachu nad głową
  faza

  # Piątek, 21 Listopada 2008 o 17:02

 • 37.
  Zachowanie Władz Nowych Skalmierzyc a przedewszystkim Wielmożnego Pana Burmistrza to dla nikogo nie powinno być wielkim zaskoczeniem ponieważ on nigdy nie lubił ludzi mądrzejszych od siebie i wszystkich innych po za Panią Burmistrz uważa za „głu;pków”, a że on jest osobą niedowartościowaną to zawsze błyszczy tylko nie zawsze mu to wychodzi i ogólnie wszyscy uważają go za przydupasa. Wszystkich traktuje ze znaczącą wyższością że nie powiem o jego traktowaniu współpracowników.
  koniudoniu)

  # Piątek, 21 Listopada 2008 o 20:45

 • 38.
  Już nie da sie tego słuchać !!
  Jedna osoba nie żyje a reszta została bez dachu nad głową a wy jeszcze tu macie do pani burmistrz pretensje ! żaaaal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Śliwniki

  # Sobota, 22 Listopada 2008 o 00:03

 • 39.
  Ś.P Sebastianie Spoczywaj W Spokoju [*]
  Kolega 🙁

  # Sobota, 22 Listopada 2008 o 00:14

 • 40.
  Sebastian nie zapomnimy ciebie spoczywaj w spokoju.
  :(:(:(

  # Sobota, 22 Listopada 2008 o 10:06

 • 41.
  Jak nazywl sie ten Sebastin.Szzere kondolencj dla rodziny…
  🙁

  # Sobota, 22 Listopada 2008 o 11:57

 • 42.
  tragedia :(:(:(moja rodzina tam mieszkala i co z nimi teraz bedzie??nikt tego narazie nie wie!!bardzo mi przykro z powodu tego chlopaka…wspolczuje calej jego rodzinie!!niech bog ma ich w swej opiece…!!!
  amper

  # Sobota, 22 Listopada 2008 o 19:08

 • 43.
  tragedia, targedia.. burmistrzowa, burmistrzowa. dwa oddzielne tematy, dwa oddzielne felietony nie ma sensu ich ze soba laczyc.
  Dobrze wiem ze rzadnemu radnemu ktory juz do koryta sie dorwal nie chcialoby sie dupska ruszyc zeby zobaczyc co sie za rogiem dzieje, wizyta ww. osob w ww. miejscu byla tylko i wylacznie na pokaz.
  dziennikarze tez sa zbyt nachalni pakujac sie gdzie popadnie, jakby mogli to by jeszcze do srodka zgliszcze i szczatki kmerowac.
  Kazdy tylko patrzyl jakby tu z tragedi interes zrobic, a nikogo nie obchodzilo to ze rozpaczona matka zmarlego chlopaka nie bedzie mialo co do trumny wsadzic tylko garsc popiolu.
  SP…

  # Sobota, 22 Listopada 2008 o 23:46

 • 44.
  szczere wyrazy wspolczucia mamie sebastiana i calej rodzinie

  spoczywaj w pokoju sebastianie

  koleżanka E.

  # Niedziela, 23 Listopada 2008 o 22:31

 • 45.
  za to w gminie w Sieroszewicach wojt chodzi z ta pudrowaną sekretarz jak ci w skalmierzycach tylko odwrotnioe
  obserwator

  # Czwartek, 27 Listopada 2008 o 17:59

 • 46.
  za to w gmninie Sieroszewice wojt chodzi z tą pudrowaną sekretarz, czyli odwrotnie
  obserwator

  # Czwartek, 27 Listopada 2008 o 18:02

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Koniec procesu pozbawienia życia dwóch osób. Jak się bronili oskarżeni?
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx