Galeria Ostrovia – największa inwestycja w mieście

W czwartek, na terenie największej inwestycji w naszym mieście, czyli Galerii Ostrovia, zorganizowane zostało spotkanie, mające na celu prezentację inwestora oraz wykonawcy obiektu, jak również omówienie dalszej współpracy z mediami na najbliższe miesiące.

W tematykę samej budowy oraz inwestycji z nią związanych wprowadził zebranych przedstawiciel generalnego wykonawcy, Bogdan Szombara, przybliżając kilka szczegółów dotyczących skali tego przedsięwzięcia. I tak, przy wznoszeniu obiektu pracuje obecnie około trzysta osób dziennie, którym do wykonania dotychczasowych zadań dostarczono między innymi ponad 5100 wywrotek piasku i ponad 1100 gruszek z betonem. Ułożonych zostało także 10 kilometrów rur i wykopano dwa zbiorniki o pojemności 1500m3 każdy.

W samej galerii znajdzie się sto sklepów, w tym punktów usługowych, kawiarni oraz restauracji. Dwa największe obiekty, czyli market spożywczy TESCO-extra oraz budowlany OBI będą zajmowały razem około 18 tysięcy m2 powierzchni na 44 tysiące całego obiektu. Jak poinformował Maciej Mazur, przedstawiciel firmy Mallson Polska, sprawującej nadzór nad komercjalizacją obiektu, w chwili obecnej wynajęte jest około 85% powierzchni handlowej obiektu. Ciekawostką jest to, że wszystkie lokale gastronomiczne będą się znajdowały w jednej, specjalnie w tym celu zaprojektowanej części budynku, z dużą ilością naturalnego światła oraz komfortowymi stolikami i miejscami siedzącymi.

Jak do tej pory budowa galerii przebiega zgodnie z harmonogramem. Na początku lata najemcy planują rozpoczęcie prac adaptacyjnych lokali. Jedną z niewątpliwych zalet Galerii Ostrovia jest jej korzystna lokalizacja, tuż przy drodze krajowej nr 25. Zmotoryzowani klienci będą mieli do dyspozycji parking na około 1700 miejsc. Jest również przewidziane usytuowanie na terenie obiektu przystanku autobusowego, który zapewni klientom powrót do centrum miasta a także będzie miejscem postoju na trasie Ostrów – Kalisz.

10 września 2008 roku uzyskano pozwolenie na budowę obiektu. Jego otwarcie przewiduje się w październiku tego roku. W ciągu trzech lat „od a do z” powstanie najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. Czy spełni on nasze oczekiwania? Na pewno ma na to spore szanse, w końcu nie będzie to tzw. blaszak a jednocześnie ciekawy wystrój wnętrz i bogata oferta handlowa powinny przyciągnąć uwagę mieszkańców całego regionu. Zanim jednak pierwsi klienci zjawią się w Galerii Ostrovia, mamy dla naszych widzów kilka ujęć z placu budowy. Tak właśnie wygląda ten obiekt „na surowo”.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx