OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wypadek dwóch pociągów w Ostrowie Wielkopolskim (wideo)

Przerażający wypadek dwóch pociągów w Ostrowie Wielkopolskim
To cud, że nie zginął. To zdanie najczęściej padało o świcie na ostrowskim dworcu. Około godziny 4:30 w niedzielę, pociąg towarowy najechał na tył pociągu osobowego. Pociągi zderzyły się bezpośrednio na dworcu kolejowym w Ostrowie Wielkopolskim. Towarówka jechała z okolic Warszawy w stronę Wrocławia. Tak jak wszystkie pociągi jadące w tym kierunku jechała po 10 torze przy trzecim peronie. Na tym samym torze stał jednak pociąg osobowy. Czekał na odjazd w kierunku Wrocławia. Planowo miał odjechać dopiero po 20 minutach o 4:49. To tłumaczy brak ofiar i osób poszkodowanych w tym przerażająco wyglądającym wypadku.

– asp. sztab. Dariusz Guzenda

 Zdaniem pracowników kolei, do pociągu zdążył wejść tylko jeden mężczyzna. Służby medyczne zabrały dwóch pracowników kolei do szpitala. Mężczyźni byli w szoku, ale wyglądali na zdrowych. W tej chwili dojeżdża pociąg ratowniczy z Poznania. Zwoływana jest również specjalna komisja mająca wyjaśnić przyczyny wypadku.

Aktualizacja:

O nowych ustaleniach będziemy Państwa sukcesywnie informować.

7:39 – Najprawdopodobniej pociąg towarowy przejechał sygnał czerwony na semaforze. Pociąg towarowy był relacji Iłowo-Imbramowice.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x