Zjazd absolwentów z okazji 50-lecia ZST

Udostępnij
Tweet

W ostatni dzień sierpnia Zespół Szkół Technicznych obchodził okrągły jubileusz 50-lecia istnienia szkoły. Tak doniosły jubileusz wykorzystano do zorganizowania pierwszego zjazdu absolwentów.

„ZAP przy ulicy Poznańskiej”, jak to się zwykło popularnie mawiać, ukończyło 15 tysięcy absolwentów. Jednakże tylko 1% z nich postanowił zjawić się w piątkowe popołudnie w murach szkoły. Głównie kilkuosobowe grupy starszych roczników postanowiły spotkać się po latach. W klasach we wzruszającej atmosferze spotkali się z wychowawcami. Z młodszych roczników pojawiły się pojedyncze osoby.

Wśród absolwentów ZAP-owskiej szkoły znalazło się 14-tu księży, adwokaci, a nawet prezydent.

W czasie uroczystego apelu zaprezentowano historię powstawania szkoły. Owacją na stojąco nagrodzono długoletniego dyrektora Waldemara Gostomczyka, który mocno zabiegał o jej powstanie.

50-lecie szkoły wykorzystano do wymiany sztandaru szkolnego. Dotychczasowy posiadał symbole narodowe nieobowiązujące od 20 lat. Nowy sztandar przyjął uczeń  ZST Mateusz Nowakowski w towarzystwie dwóch szkolnych koleżanek. Dodajmy, że głównym fundatorem sztandaru był absolwent tej szkoły, Tomasz Nowaczyk z Pleszewa.
W szkolnej bibliotece przygotowano wystawę poświęconą historii szkoły. Jako smaczek pokazujemy Państwu resztki studia telewizyjnego, które swego czasu bardzo owocnie działało na terenie szkoły.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pierwsza kolizja na nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx