Zjazd absolwentów z okazji 50-lecia ZST

Udostępnij
Tweet

W ostatni dzień sierpnia Zespół Szkół Technicznych obchodził okrągły jubileusz 50-lecia istnienia szkoły. Tak doniosły jubileusz wykorzystano do zorganizowania pierwszego zjazdu absolwentów.

„ZAP przy ulicy Poznańskiej”, jak to się zwykło popularnie mawiać, ukończyło 15 tysięcy absolwentów. Jednakże tylko 1% z nich postanowił zjawić się w piątkowe popołudnie w murach szkoły. Głównie kilkuosobowe grupy starszych roczników postanowiły spotkać się po latach. W klasach we wzruszającej atmosferze spotkali się z wychowawcami. Z młodszych roczników pojawiły się pojedyncze osoby.

Wśród absolwentów ZAP-owskiej szkoły znalazło się 14-tu księży, adwokaci, a nawet prezydent.

W czasie uroczystego apelu zaprezentowano historię powstawania szkoły. Owacją na stojąco nagrodzono długoletniego dyrektora Waldemara Gostomczyka, który mocno zabiegał o jej powstanie.

50-lecie szkoły wykorzystano do wymiany sztandaru szkolnego. Dotychczasowy posiadał symbole narodowe nieobowiązujące od 20 lat. Nowy sztandar przyjął uczeń  ZST Mateusz Nowakowski w towarzystwie dwóch szkolnych koleżanek. Dodajmy, że głównym fundatorem sztandaru był absolwent tej szkoły, Tomasz Nowaczyk z Pleszewa.
W szkolnej bibliotece przygotowano wystawę poświęconą historii szkoły. Jako smaczek pokazujemy Państwu resztki studia telewizyjnego, które swego czasu bardzo owocnie działało na terenie szkoły.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Miłośnicy motoryzacji z prezentem
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx