Wieczorna interwencja na terenie jednej z galerii handlowych w Ostrowie Wielkopolskim zakończyła się zatrzymaniem 40-letniego mężczyzny. Policjanci ujawnili w jego plecaku towary skradzione chwilę wcześniej ze sklepów znajdujących się w obiekcie. Dalsze czynności wykazały również jego związek z wcześniejszą kradzieżą narzędzi o wartości blisko 1800 złotych.
Do zdarzenia doszło 23 czerwca około godziny 20:00. Dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony jednej z galerii handlowych. Ochroniarz poinformował funkcjonariuszy, że na terenie obiektu przebywa mężczyzna podejrzewany o dokonanie kilka dni wcześniej kradzieży na szkodę jednego z marketów w Ostrowie Wielkopolskim.
Po przyjeździe na miejsce mundurowi zauważyli wskazanego mężczyznę i podjęli wobec niego interwencję. Podczas legitymowania oraz kontroli zawartości plecaka znaleźli perfumy o wartości przekraczającej 500 złotych oraz obuwie warte ponad 100 złotych.
40-latek przyznał, że jeszcze tego samego dnia ukradł te przedmioty ze sklepów znajdujących się na terenie galerii. Policjanci udali się do wskazanych placówek handlowych, gdzie potwierdzili fakt popełnienia wykroczeń. W związku z tym na sprawcę nałożono mandaty karne na łączną kwotę 1000 złotych.
To jednak nie był koniec problemów mężczyzny. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że jest on również podejrzewany o wcześniejszą kradzież narzędzi o łącznej wartości blisko 1800 złotych. W związku z tym został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Teraz 40-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Za kradzież narzędzi usłyszał już zarzut, a o jego dalszym losie zdecyduje wymiar sprawiedliwości.





