OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Pijany jadąc Peugeotem złamał słup

Pijany jadąc Peugeotem złamał słup

Półtorej tony rozpędzonej stali, kompletny brak wyobraźni i alkohol w żyłach. To zabójcza mieszanka, która po raz kolejny mogła doprowadzić do tragedii na naszych drogach! Pijacy za kółkiem wciąż terroryzują normalnych mieszkańców powiatu ostrowskiego. Czy obecne prawo w ogóle na nich działa?

Do kolejnego wypadku doszło w poniedziałek, chwilę po godzinie 3:00 nad ranem, w podostrowskiej miejscowości Biniew. To, co tam się wydarzyło, pokazuje, że dla bezmyślnych kierowców nie ma żadnych świętości.

Ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami

>Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych!

Kierowca Peugeota 307 pędził przez pogrążoną we śnie wioskę. Na łuku drogi stracił panowanie nad rozpędzonym autem. Samochód z siłą huknął w betonowy słup, a potem wjechał w ogrodzenie posesji!

Na miejsce natychmiast przyjechały służby ratunkowe. Wysłano straż pożarną, karetkę pogotowia oraz policję. Zakleszczony w środku mężczyzna był przytomny, ale uskarżał się na urazy nogi, ręki oraz kręgosłupa. Pogięta blacha uwięziła go w pułapce. Strażacy musieli rozcinać auto sprzętem hydraulicznym, aby wyciągnąć ranną ofiarę własnej głupoty. Mężczyzna  trafił do szpitala.

„Szczęście, gdy pijący wyeliminują się sami…” – grzmią w komentarzach oburzeni internauci. I trudno nie przyznać im racji! Tym razem ucierpiał tylko sprawca. A gdyby tą drogą szedł akurat przypadkowy pieszy? W starciu z masą 1500 kg nie miałby żadnych szans!

Szybko wyszło na jaw, dlaczego doszło do tego dramatu. Amator jazdy na podwójnym gazie nie dość, że był kompletnie pijany, to w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami!

Przepisy w 2026 roku są bezwzględne! Zobacz, co grozi za jazdę po alkoholu

Obecne prawo miało odstraszać, ale rzeczywistość w Biniewie pokazuje, że niektórzy wciąż mają je za nic. Warto przypomnieć, jakie gigantyczne kary grożą kierowcom w 2026 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. Nowe przepisy weszły w życie na początku tego roku i dosłownie rujnują portfele oraz życie przestępców drogowych.

CZYTAJ  Dawna „Czwórka” przechodzi metamorfozę
Stężenie alkoholuKwalifikacja czynuGłówne kary w 2026 roku

Do 0,5 promila

 

(0,2 – 0,5 ‰)

Wykroczenie

 

(Stan po użyciu)

Grzywna od 2 500 zł do nawet 30 000 złZakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat15 punktów karnych

Powyżej 0,5 promila

 

(0,51 – 1,49 ‰)

PRZESTĘPSTWO

 

(Stan nietrzeźwości)

Kara więzienia do 3 latGrzywna od 5 000 zł do 60 000 złZakaz prowadzenia aut od 3 do 15 latWpis do Krajowego Rejestru KarnegoMożliwa (uznaniowa) konfiskata auta!

Powyżej 1,5 promila

 

(oraz recydywa)

PRZESTĘPSTWO

 

(Ciężki stan)

OBLIGATORYJNA KONFISKATA SAMOCHODU na rzecz Skarbu Państwa!Jeśli auto nie należało do kierowcy (np. leasing, auto żony): kosmiczna nawiązka finansowa od 5 000 zł do 500 000 zł!Kara do 3 lat więzienia (dla recydywistów do 5 lat bez zawieszenia)

Czy widmo utraty samochodu o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych albo gigantyczna kara pół miliona złotych w końcu przemówią piratom do rozsądku? Sytuacja z Biniewa dowodzi, że walka z plagą pijaków na drogach całej Polski wciąż przypomina walkę z wiatrakami…

0
Czy Waszym zdaniem kary dla pijanych kierowców bez prawa jazdy powinny być jeszcze surowsze?x

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
14 komentarzy
Macanos
22 dni temu

Wzajemnie się popieracie. Użytkownicy aut. To wina rowerzysty że kierowcy piją alkohol.

Prezes
25 dni temu

Biniew, jedyna wieś w Gminie co się wójtowi nie kłania 🙂 Rojbry jedne. Macie jajca!

Mieszkaniec
odpowiada  Prezes
24 dni temu

Widocznie się nie sprawdził, wraz z przydupasem skończonym Michałkiem.

Antoni
25 dni temu

Niestety, ale prawo słabe, nikt się nie boi konsekwencji, niektórzy kierujący też o bardzo niskim IQ, więc co tu wymagać od nich. Zobaczyć jakie są kary na zachodzie, czy w państwach skandynawskich, i wdrożyć. Ponoć Polacy, potrafią tam jeżdzić prawidlowo, i bez alkoholu, i tyle.

Wilski
25 dni temu

Gruz trumna na kółkach. Rozsypany jak domek z kart.

mariano
odpowiada  Wilski
25 dni temu

Kierowca po takim dzwonie żyje więc nie taki gruz jak twierdzisz młody dzieciaku …

Roman 51
25 dni temu

Opis godny Mickiewicza

JA
25 dni temu

Nie ma informacji ze auto w pierwszej kolejności uderzyło w drzewo

Prezes
25 dni temu

Biniew, taka spokojna miejscowość, a tu nagle takie coś?! Łooo Panie! I jeszcze sprawca nie nasz, wyborca Fideszu.

Lolka
odpowiada  Prezes
25 dni temu

Ukrainiec?

Gzyms
odpowiada  Lolka
25 dni temu

Przeczytaj dokładnie, to się dowiesz że nie Ukrainiec. (Fidesz – taka partia)

MM (ale inny)
25 dni temu

A sup co na to?

Zibi
odpowiada  MM (ale inny)
25 dni temu

Będzie się odwoływał …

Marzec
odpowiada  MM (ale inny)
25 dni temu

Najpierw była wierzba potem słup….więcej szczęścia niż „rozumu.”…

14
0
Napisz co o tym sądziszx