OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
PILNE: Zwrot akcji w sprawie rozbitego Mercedesa AMG!

PILNE: Zwrot akcji w sprawie rozbitego Mercedesa AMG!

Nocne rozbicie potężnego, ponad 550-konnego Mercedesa CLS 63 AMG tuning Brabus na ulicy Krakowskiej w Ostrowie Wielkopolskim zyskuje zupełnie nowe, szokujące wątki. Choć luksusowy samochód – kojarzony z internetowych nagrań pod prowokacyjnym podpisem „syn VATeusz” – skończył jako sterta pogiętej blachy, prawdziwe emocje budzą kulisy policyjnej interwencji. Mundurowi zastali na miejscu nastolatka, który miał w organizmie aż dwa promile alkoholu. To jednak dopiero początek zagadki.

Ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami

Gdy na osiedlu rozległ się huk giętej blachy, na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Przy zdemolowanym pojeździe mundurowi zatrzymali 19-letniego mieszkańca. Wynik badania alkomatem okazał się zatrważający – młody człowiek „wydmuchał” blisko 2 promile alkoholu.

Zatrzymany 19-latek złożył policjantom zaskakujące oświadczenie. Twierdzi, że nie podróżował sam – w samochodzie miała znajdować się co najmniej jeszcze jedna osoba, która bezpośrednio po uderzeniu w ogrodzenie salwowała się ucieczką pieszo.

Kto siedział za kółkiem? Policja ustala prawdę

Wokół luksusowego potwora, który w sieci służył do zbierania wyświetleń na TikToku i Instagramie, natychmiast zgromadziła się grupka młodych gapiów. Choć internetowa sława sugerowała jednoznaczną tożsamość użytkownika, policja podchodzi do sprawy metodycznie. Śledczy zabezpieczają ślady biologiczne, analizują zapisy okolicznych monitoringów oraz przesłuchują świadków, aby bezwzględnie ustalić, kto w krytycznym momencie naciskał pedał gazu i stracił panowanie nad maszyną.

Widmo gigantycznych konsekwencji. Przepadek auta lub jego równowartości!

Jeśli policyjne dochodzenie wykaże, że to właśnie pijany 19-latek siedział za kierownicą w chwili uderzenia, konsekwencje będą dla niego druzgocące. Oprócz zarzutów karnych i widma więzienia, w życie wejdą bezwzględne przepisy o konfiskacie aut pijanym kierowcom.

Ponieważ badanie wykazało znacznie powyżej 1,5 promila, sąd ma obowiązek orzec przepadek pojazdu.

Z racji tego, że luksusowy Mercedes AMG został uszkodzony, a jego własność lub ewentualna struktura leasingowa może być skomplikowana, prawo przewiduje przepadek równowartości pojazdu.

CZYTAJ  Służby z wielu krajów będą działać w Ostrowie

Sprawca musiałby zapłacić równowartość rynkową takiego auta sprzed wypadku – a mówimy tu o kwocie wielu tysięcy złotych.

Na ulicy Krakowskiej gołym okiem widać, jak wyglądały sekundy poprzedzające potężne uderzenie. Na asfalcie ciągną się jedne wyraźne, czarne ślady palenia gumy, które biorą swój początek już od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzkiej. Ale te, które mają bezpośredni związek zaczynają się na rondzie przy blokach OTBS. To właśnie podczas jazdy od ronda doszło do dramatu – potężną moc auta zniosło je najpierw na lewy pas ruchu, a gwałtowna próba skontrowania toru jazdy zakończyła się całkowitą utratą panowania nad pojazdem i potężnym wbiciem w ogrodzenie po prawej stronie drogi.

Wirtualna brawura i alkoholowa nieodpowiedzialność zderzyły się z brutalną rzeczywistością. Sprawa dynamicznie się rozwija, a ostrowscy policjanci skrupulatnie odtwarzają sekunda po sekundzie przebieg tej pijackiej eskapady. O dalszych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
70 komentarzy
Iza
26 dni temu

Dobrze że nie skończyło się jak 37 letnią Anita w sylwestra tylko wtedy było BMW i pielęgniarka

Ooo
odpowiada  Iza
26 dni temu

Tylko ten bogaty i nic mu nie zrobią. A kolejny jego wyczyn może mieć podobne skutki co ten w sylwestra. Tylko tutaj pewnie też kary by nie było.

Tomek
26 dni temu

Przez takie DNO mogła zginąć kolejna niewinna osoba !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciekawe czy bogaty tatuś uratuje d..
sko temu śmi..iowi !!!!!!!

Wiliam
odpowiada  Tomek
26 dni temu

tomek pierdolnij sie w czolo idioto spierdolony dziadu kurwa wypierdalaj do książek a nie komentujesz sprawy o których nie masz pojęcia

ddd
odpowiada  Wiliam
26 dni temu

Tomek vs Wiliam godz. 20.40
+20 -16

W tum momencie określenie „i…ta spi….
lony” nabiera nowego znaczenia.

Hubert
26 dni temu

On mieszka na tej ulicy, daleko do domu nie miał, a ślady tam są od dawna i ten merc stał zawsze pod jednym z mieszkań

Kris
26 dni temu

Odciski z kierownicy

AMG
odpowiada  Kris
26 dni temu

Odciski z d..y, oby młody wam pokazał gdzie wasze miejsca są i się wylizał z problemów

Do AMG
odpowiada  AMG
26 dni temu

No jego miejsce wiadomo gdzie jest- w pierdlu!!!

Matkas
odpowiada  Do AMG
26 dni temu

Człowieku polskie prawo mówi 40 patoli i jesteś wolny a tu nie było zabójstwa to pewnie 10

Łał
odpowiada  AMG
26 dni temu

ojej ale się przestraszyłem

Fide
26 dni temu

Co to za dzban?

Truskawa
odpowiada  Fide
26 dni temu

Ojca pytaj

Klawisz
26 dni temu

Jak policja udowodni, że prowadził po pijaku, to chłopu może grozić pakiet „AMG → MPK Edition”
-do 3 lat więzienia
-wieloletni zakaz prowadzenia
-minimum 5 tys. zł wpłaty
-możliwy przepadek auta albo potężna kara finansowa
– i status: „kierowca rajdowy… ale już tylko na YouTubie”
Mercedes AMG miał robić 0–100, a wyszło:
0–cela w tempie ekspresowym
Najgorsze, że po takim numerze człowiek zaczyna się bać nie fotoradaru, tylko listonosza z sądu.

Grypsujący
odpowiada  Klawisz
26 dni temu

Jeszcze niedawno skóra, zegarek i nocne przeloty po mieście, a teraz będzie sprawdzał, czy współlokator z celi nie chrapie

Marcin
26 dni temu

Głupie tłumaczenie nadźganego za kierownicą. Dobrze, że nikomu nie zrobił krzywdy i nikogo nie zabił. Kara powinna być bardzo surowa.

Antonio
26 dni temu

Wreszcie koszmar mieszkańców sie skończy aczkolwiek jest jeszcze kółku d…li z bloków przy grunwaldzkiej którzy zasługują na podobny koniec którzy wyjeżdżając z koszmarnej zakłócającej spokój mieszkańców myjni przekraczają szybkość z halasem a tak poza nawiasem po co jest wybudowana obwodnica która jest pusta bi wszyscy jeżdżą grunwaldzka a to już pytanie do urzędu ostrow wlkp

Matkas
odpowiada  Antonio
26 dni temu

Mam dość de…i w warczący rzeczach na naszym osiedlu-a policja w krzakach z radarem????

Żałobnik
26 dni temu

Tak po ludzku to nawet szkoda mi tego biednego umysłem ciula!

TOR
26 dni temu

Niech posłucha piosenki CISZA JEST PIĘKNA bo jeżdżąc tym ryczącym autem męczył mieszkańców i mógł doprowadzić do tragedii dla siebie i innych oby zmądrzał zawsze można się poprawić

Bajkopisarz
odpowiada  TOR
26 dni temu

Ładne bajki o poprawie można pisać w komentarzach. Problem w tym, że ktoś, kto jeździ po pijaku i robi z ulic tor wyścigowy, raczej nie myśli o innych. Trudno uwierzyć w nagłe olśnienie po tylu popisach!

bc
odpowiada  Bajkopisarz
25 dni temu

Zdarza się. Tylko nie wiem, czy tu kara będzie dość dramatyczna.

70
0
Napisz co o tym sądziszx