Nastolatkowie z motocykla prosto do szpitala (FOTO)

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę około godziny 18:30 na skrzyżowaniu ulicy Leśnej i alei Wojska Polskiego w Ostrzeszowie. W wypadku uczestniczył samochód osobowy oraz motocykl, którym podróżowały dwie młode osoby.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

– 46-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, kierując samochodem marki BYD, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Yamaha 17-letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego doprowadzając do zderzenia czołowo-bocznego. Motocyklem podróżowała również 19-letnia pasażerka, mieszkanka powiatu ostrowskiego – informuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali czynności w kierunku wypadku drogowego. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone do dalszych oględzin.

Jak przekazują funkcjonariusze, zarówno kierowca samochodu, jak i motocyklista byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Na miejscu wykonano czynności w kierunku wypadku drogowego zabezpieczając pojazdy. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy – dodaje asp. sztab. Hańdziuk.

Policjanci z Ostrzeszowa prowadzą obecnie postępowanie mające na celu dokładne ustalenie przebiegu i okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia.

CZYTAJ  Tajemniczy dron znaleziony na terenie kopalni w regionie
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
3
0
Napisz co o tym sądziszx