OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
TRAGEDIA, KTÓRA ZJEDNOCZYŁA LUDZI. PO ŚMIERCI MATKI I 11-LETNIEGO SYNA MIESZKAŃCY RUSZAJĄ Z POMOCĄ

TRAGEDIA, KTÓRA ZJEDNOCZYŁA LUDZI. PO ŚMIERCI MATKI I 11-LETNIEGO SYNA MIESZKAŃCY RUSZAJĄ Z POMOCĄ

Myjomice koło Kępna pogrążone są w żałobie. W dramatycznych okolicznościach życie straciła 38-letnia kobieta oraz jej 11-letni syn, który był osobą niepełnosprawną i poruszał się na wózku. Choć służby ratunkowe i personel kępińskiego szpitala walczyli do samego końca, tej tragedii nie udało się odwrócić.

Ale w obliczu niewyobrażalnego bólu pojawił się gest, który porusza serca i daje iskierkę nadziei.

Sołectwo Olszowa poinformowało o niezwykle poruszającej decyzji. Rodzice Marcina — chłopca, na rzecz którego pierwotnie planowany był kiermasz ciast oraz zbiórka pieniędzy podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — zdecydowali, że cała zebrana kwota zostanie przekazana rodzinie dotkniętej tragedią w Myjomicach.

„W związku z ogromną tragedią, jaka wydarzyła się w Myjomicach, podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu całej zebranej kwoty na pomoc poszkodowanej rodzinie” — czytamy we wpisie sołectwa.

W porozumieniu z rodzicami Marcina organizatorzy ogłosili, że niedzielny kiermasz oraz zbiórka podczas finału WOŚP w Olszowie, zaplanowane na 25 stycznia, zostaną w całości dedykowane wsparciu rodziny, która w jednej chwili straciła matkę i dziecko.

Ten gest solidarności pokazuje, że nawet w obliczu największego dramatu ludzie potrafią się zjednoczyć i pomóc tym, którzy znaleźli się w najczarniejszym momencie życia.

To historia o niewyobrażalnej stracie — ale też o wielkich sercach.
Udostępnij. Niech ta pomoc dotrze jak najdalej. 

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Pani Janina ma sześcioro dzieci, 24 wnuków, 38 prawnuków oraz kilkanaściorgo praprawnuków
8 komentarzy
Adam
4 miesięcy temu

Straszne

Adam
4 miesięcy temu

Niech spoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

pirat
4 miesięcy temu

I bardzo dobrze że cała zebrana zbiórka do nich pójdzie przeszli tragedie

Sekta Wolności
5 miesięcy temu

Splavski kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysi łowi co miesiąc do koszyka zbiorczego. Taki to jest bajerant co obraża ludzi i udaje że nie widzi problemu u swoich pozerów zielonych demonów.

Antylewak
5 miesięcy temu

No i bardzo dobrze, przynajmniej trafi w pewne ręce potrzebujących a nie w ręce faceta który od ponad roku nie potrafi rozliczyć się z pieniędzy które miał przekazać na środki dla powodzian.

Ryszard S.K
odpowiada  Antylewak
4 miesięcy temu

Wam z PiS-u już się całkiem pop-myliło. Zbiórka WOŚP jest przeznaczona na zakup sprzętu dla szpitali. Jeżeli coś zostanie, to za zgodą J. Owsiaka można przekazać na inne cele. Nie dosyć, że ten facet wyręcza państwo polskie z obowiązku dbania o swoich obywateli, to jeszcze różne mendy stwarzają problemy. Za rządów małego wrednego i jego kliki zabraniali udziału w tej akcji wojsku, policji i innym służbom, za to w Szczecinie w święto Trzech Króli, policja poprzypinała skrzydełka i udawała aniołki na koniach. Tak między nami mówiąc, to przeżyłem budowę socjalizmu w Polsce Ludowej i coraz częściej myślę, że wtedy było naprawdę lepiej.

Do Ryszard S.K
odpowiada  Ryszard S.K
4 miesięcy temu

Nie tak do końca. Jeżeli miasto wydaje na akcję WOŚP 75 tysięcy złotych, uzbiera 150 tysięcy a dostanie sprzętu za 50 tysięcy to gdzie tu jest logika i ekonomia? A w sumie pieniędzy nie zbiera Owsiak tylko dzieciaki a on nawet nie potrafi uczciwie się z tego rozliczyć. Poza tym zaczął niepotrzebnie politykować oraz od 2021 roku zaczął robić segregację na Poland Rock Festiwal ( KULT przez to odmówił występu bo Kazik powiedział że nie będzie brał udziału w segregacji- obowiązywały „paszporty covidowe”). To już niestety nie jest ten wielki spontan z lat 90,doszła firma Złoty Melon i wałki z niedoszłym zięciem.

Mieszkaniec ®
odpowiada  Ryszard S.K
4 miesięcy temu

A podobno wszystkie Ryśki to fajne chłopy, jednak nie. Wydarzyła się ludzka tragedia. Po co ty wspominasz o jakichś partiach politycznych? Powinieneś leczyć się. Niewyobrażalna tragedia, aż brak słów. Niech odpoczywają w pokoju.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
×