Będzie zakaz sprzedaży alkoholu w Ostrowie? Tematem zajmują się radni

 

Czy Ostrów Wielkopolski dołączy do gmin, w których obowiązuje nocny zakaz sprzedaży alkoholu? Z taką propozycją wystąpili miejscowi radni, którzy złożyli do prezydent Beaty Klimek wniosek o przeprowadzenie ogólnomiejskich konsultacji społecznych.

Propozycja ograniczeń

Radni KO chcą, aby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w sprawie ustanowienia zakazu sprzedaży alkoholu poza lokalami gastronomicznymi, pubami i klubami w godzinach od 22:00 do 6:00. Pomysł ten jest odpowiedzią na wniosek jednego z mieszkańców, który 18 czerwca zwrócił się do władz miasta o wprowadzenie takich regulacji.

Chcąc podjąć najbardziej odpowiadającą potrzebom mieszkańców decyzję, niezbędne jest zasięgnięcie ich opinii w tej sprawie – argumentują radni.

Konsultacje miałyby odbyć się w formie internetowego formularza umieszczonego na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Decyzja po sesji rady

Najbliższa sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego została zaplanowana na środę, 24 września. Wtedy radni mogą zająć się formalnie propozycją rozpoczęcia konsultacji.

Doświadczenia innych gmin

Podobne rozwiązania funkcjonują już w kilku samorządach południowej Wielkopolski. Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu obowiązuje od lat w gminach:

  • Szczytniki (powiat kaliski),
  • Sośnie (powiat ostrowski),
  • Kępno (powiat kępiński),
  • Chocz (powiat pleszewski).

Tamtejsze doświadczenia pokazują, że samorządy coraz częściej decydują się na takie ograniczenia, argumentując je troską o bezpieczeństwo publiczne oraz zmniejszenie problemów związanych z nadużywaniem alkoholu w przestrzeni publicznej.

Czy Ostrów Wielkopolski pójdzie ich śladem – zdecydują mieszkańcy w zapowiedzianych konsultacjach.

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  Zginął przez walec
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
G.r.ik z P
2 godzin temu

Tusk wrócił to i komuna wróciła no i meliny wrócą,zakłady pracy się zwijają to też PGR-powstaną no cofamy się ale uśmiechajcie się

Vintage
2 godzin temu

A może by tak pomysły na ożywienie gospodarcze miasta, ściągnięcie firm żeby młodzi zostali w mieście. Proponuję przejechać się na wlot do Kalisza i zobaczyć jak się zabiega o nowych inwestorów

wrocławska
3 godzin temu

szkoda ze tak miasto sie nie zainteresuje zamknięciem tej smiesznej dyskoteki na wrocławskiej

Jerzy
3 godzin temu

Skoro brak kultury picia, to może to pomoże, choć trochę.

Przedstaw się
4 godzin temu

Co to za mieszkanie ma taki pomysł pewnie jakiś pisior? Nikt normalny tego nie wymyśli. Stawiam na sługę narodu ukraińskiego- jakiegoś ramola wyborce PiS.

Feliks
4 godzin temu

I bardzo dobrze

Marek
5 godzin temu

Zauważyłem że w ostrowie jest straszne pijaństwo dramat

hmm
5 godzin temu

taaa a w dzień od 13 !! Przecież jak ktoś będzie chciał pić to i tak będzie ! Nakupi sobie więcej przed 22 ! Druga sprawa, zakaz będzie obowiązywał do tabliczki Ostrów Wlkp ? Zaraz za „linią zakazu ” będzie idealne miejsce do otwarcia „meliny” i po 22 zwłaszcza w weekend będą kursowały auta tam i z powrotem zwiększając ruch, hałas i niebezpieczeństwo

18
0
Napisz co o tym sądziszx