We wtorek, około godziny 13:38, w rejonie Sokolika Dużego w Górach Sokolich doszło do poważnego wypadku wspinaczkowego. Zgłoszenie o zdarzeniu trafiło do dyżurnego Grupy Karkonoskiej GOPR, który natychmiast podjął działania ratunkowe.
Z relacji wynika, że wspinacz spadł z dużej wysokości, doznając licznych obrażeń. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zespoły ratowników GOPR – z Karpacza i Jeleniej Góry – a także Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze względu na trudny teren i stan poszkodowanego, do akcji zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 21 z bazy pod Ostrowem Wielkopolskim (Michałków).
Helikopter wylądował na lądowisku Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, skąd załoga została przetransportowana w rejon wypadku. W działania ratunkowe zaangażowani byli również obecni na miejscu wspinacze, którzy udzielili pierwszej pomocy i wsparcia zespołom ratowniczym. Ich szybka reakcja i współpraca znacząco przyczyniły się do sprawnego przebiegu akcji.
Po zabezpieczeniu poszkodowanego i udzieleniu mu pomocy medycznej, został on przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Jeleniej Górze.
To kolejny przykład skutecznego i zgranego działania służb ratunkowych – GOPR, LPR oraz zespołów pogotowia ratunkowego – które wspólnie dbają o bezpieczeństwo turystów i miłośników górskich aktywności.
Śledź nas w Google News!
Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.
Obserwuj nas w Google News