Nowoczesny dron będzie poszukiwać zaginionych

Miasto Ostrów Wielkopolski właśnie wkroczyło w nową erę technologii ratowniczych! Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 10 000 złotych na zakup specjalistycznego kontrolera, lokalna jednostka Wielkopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (WGPR) Ostrów Wielkopolski wzbogaciła się o ultranowoczesnego drona z segmentu Enterprise – prawdziwego technologicznego giganta!

Niezwykłe możliwości – ratunek na miarę XXI wieku

Ten zaawansowany sprzęt to prawdziwa perełka w regionie, wyposażona w:
🔍 Dwie kamery z teleobiektywami (zoom 112x!) – pozwalające dostrzec nawet najmniejsze szczegóły z dużej odległości,
🌡️ Kamerę termowizyjną o wysokiej rozdzielczości – niezbędną do nocnych poszukiwań i wykrywania osób zaginionych,
📏 Dalmierz laserowy – umożliwiający precyzyjne wyznaczanie współrzędnych i pomiar obszarów kryzysowych (np. pożarów czy powodzi),
🛰️ Moduł RTK – zapewniający centymetrowe pozycjonowanie dla maksymalnej dokładności,
⏳ Czas lotu aż 49 minut na jednej baterii!

Dron jest również wyposażony w specjalną aplikację, która automatycznie zaznacza przeszukane obszary, co znacząco przyspiesza akcje ratunkowe i minimalizuje ryzyko pominięcia kluczowych miejsc.

Wsparcie miasta dla bezpieczeństwa mieszkańców

Środki na zakup kontrolera lotów zostały przekazane w ramach programu współpracy Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski z organizacjami pozarządowymi. To kolejny przykład, jak lokalne władze inwestują w nowoczesne rozwiązania, które ratują życie.

– To pierwszy tak zaawansowany dron w naszym regionie. Dzięki niemu poszukiwania osób zaginionych, monitoring zagrożeń czy akcje ratunkowe staną się szybsze i bardziej skuteczne – podkreślają przedstawiciele WGPR.

Krok w przyszłość ratownictwa

Dron trafi w ręce doświadczonych ratowników, którzy już niebawem wykorzystają go w praktyce. To ogromny skok technologiczny dla ostrowskiego ratownictwa, który może zadecydować o życiu lub zdrowiu osób potrzebujących pomocy.

Brawo, Ostrów! 👏 Jesteśmy dumni, że nasze miasto stawia na innowacje i bezpieczeństwo!

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Rzucił się na szyję policjanta

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Członek Polskiej Lewicy
2 miesięcy temu

Będą szukali zaginionych nastolatków na melinach

Centrum
2 miesięcy temu

Nie lepiej wydać kasę na zasieki przed migrantami?

ww
2 miesięcy temu

Zabawek ciąg dalszy… Szczerze mówiąc jako poszkodowany bardziej ufam węchowi psa poszukiwawczego niż zabawką, która przeszukuje obszar na ślepo i operator ma nadzieje iż coś trafi…

Taka prawda
2 miesięcy temu

Na pierdoły do tej pory była kasa a na bezpieczeństwo mieszkańców i ratowanie życia ludzkiego już niestety nie. Ale co tam lepiej późno jak wcale.

Jababa
odpowiada  Taka prawda
2 miesięcy temu

Prawda

Dario
odpowiada  Taka prawda
2 miesięcy temu

Trzeba też odpowiedzieć na pytanie co to jest bezpieczeństwo kraju i społeczeństwa?

6
0
Napisz co o tym sądziszx