OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Jak on był w stanie prowadzić?

Jak on był w stanie prowadzić?

Coraz częściej społeczeństwo nie są obojętne i reaguje na przypadki jazdy na „podwójnym gazie”. Efektem takiej społecznej reakcji jest obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Jak się okazało, samochodem osobowym kierował mężczyzna, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2.8 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z 17/18 sierpnia 2024 roku, oficer dyżurny ostrowskiej komendy został poinformowany o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

Jak ustalili mundurowi, w m. Czarnylas podróżujący samochodem m-ki Audi zauważyli pojazd m-ki Kia, który zjechał na przeciwległy pas ruchu zmuszając kierującego do zjechania na pobocze. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, podróżujący postanowili zatrzymać kierującego. Widząc to zachowanie wspólnie z innymi uczestnikami ruchu drogowego tj. kierujący i pasażerka samochodu m-ki BMW zawrócili, podjechali pod pojazd i uniemożliwili dalszą jazdę. O sytuacji powiadomili dyżurnego KPP Ostrów Wlkp.

Badanie stanu trzeźwości pokazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie kierującego. Jego dalsza jazda w takim stanie mogła zakończyć się tragedią, i to nie tylko dla niego.

Teraz 40-latek z Ostrowa Wielkopolskiego odpowie przed sądem.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy podróżujących wymienionymi samochodami. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Coś poczuli. Strażacy to zweryfikowali
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ehc
1 rok temu

skończony i..ota, szkoda tylko jego rodziny, no i żony, fajna dziewczyna która już dawno powinna zrobić z nim porządek.

20
0
Napisz co o tym sądziszx