Wiadomo ile wyłudził na BLIK-a z tylko jednego konta

Udostępnij
Tweet

Kolejne oszustwa za pomocą BLIK-a i włamania na konta profili społecznościowych odnotowali ostrowscy policjanci w ostatnich dniach. Pokrzywdzonymi w tych sprawach najczęściej są młodzi ludzie, którzy bez weryfikowania informacji przekazują pieniądze oszustom. Tylko wczoraj, oszust wyłudził od pokrzywdzonych blisko 7 tysięcy złotych.

18 czerwca br. policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą „na BLIK”. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego poinformował policjantów, że ktoś włamał się na jego konto na portalu społecznościowym, a następnie podszywając się pod niego skontaktował się z jego znajomymi poprzez komunikator i poprosił o szybką pożyczkę pieniędzy przekazaną kodem BLIK. W ten sposób oszust od czterech znajomych zgłaszającego wyłudził łącznie blisko 7 tysięcy złotych.

Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa!

Po przejęciu konta w mediach społecznościowych przestępcy wysyłają do znajomych prośbę o szybką pożyczkę, bo „zabrakło na koncie”, „muszę coś kupić”, albo „stoję przy kasie i muszę natychmiast zapłacić”. I niestety te wiadomości nie są w żaden sposób weryfikowane. Nie podejrzewamy, że to oszustwo, bo przecież napisał do nas „znajomy”. A to duży błąd. Przekazujemy kody BLIK, czasami nawet dwukrotnie, nie dzwoniąc i nie potwierdzając tej prośby.

Przypominamy! Nie należy podawać wygenerowanego kodu Blik bez potwierdzenia, czy to faktycznie nasz znajomy prosi o pożyczkę. Wystarczy zadzwonić do znajomego, aby upewnić się, czy faktycznie on znalazł się w potrzebie.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Szybowiec na Rynku? Byli ludzie z całego świata
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hubert z Wenecji
23 dni temu

Nygusy tylko oszukać. Bo boją się iść pracować. Co za ludzie. Gady nieróby

kielbasa
odpowiada  Hubert z Wenecji
22 dni temu

bycie niewolnikiem na etacie tez nie jest fajne.

Dziadek
24 dni temu

Dobry zwyczaj nie pożyczaj

Paula
24 dni temu

Kradną nugusy na potęgę a do roboty lewe ręce

dsdadaa
24 dni temu

trzeba nyslec komu sie kase daje a nie byle za cow ysłac

roman
24 dni temu

i prawidłowo – wszystkie plastiki i bezgotówkowce powinny ponieść karę

Trybżycia
24 dni temu

A ja nie mam kont na taki portalach i oszuści mogą mi skoczyć.

Hubert Bialecki Fighter
24 dni temu

7 tysi w jeden dzień, gruba kasa. A ja po hasiokach między blokami i fanty wyciągam na handel…

gość n
24 dni temu

i prawidłowo,jak dają się golić

9
0
Napisz co o tym sądziszx