Ta osiedlowa ulica była długo wyczekiwana

Udostępnij
Tweet

To długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców osiedla Parcele Zacharzewskie. Droga była w bardzo złym stanie. Dwa lata temu Miejski Zarząd Dróg wybudował kanalizację deszczową. Nowa droga nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale także ułatwi codzienny dojazd mieszkańcom.

Trwa budowa ulicy Łąkowej. Prace obejmują odcinek o długości blisko 300 metrów. Pierwszy etap obejmuje odcinek do ulicy Przymiejskiej.

Droga będzie miała szerokość 5,5 metra. Zostanie wybudowana z kostki brukowej. Koszt inwestycji wynosi 450 tysięcy złotych. Zakończenie prac zaplanowano na koniec czerwca.

– Ulica Łąkowa to jedna z tegorocznych inwestycji realizowanych w ramach Ostrowskiego Programu Budowy Dróg Osiedlowych. Program ruszył w tym roku. Zapotrzebowanie na tego typu inwestycje jest ogromne. Na najbliższej sesji zaproponuję radnym miejskim zwiększenie środków na program. Jeśli poprą moją inicjatywę, wówczas wybudujemy ulicę Łąkową na całej długości – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrów pod wodą (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
25 dni temu

Kiedy będzie oświetlenie na ulicy Grzeszkowiaka i Kubaczewskiego ….bo jest dramat dzieci boją się na ulicę wyjść bo czarno jak u murz…w tyłku

Kim Rasmussen
25 dni temu

Przecież Pan Kostka obiecał zrobić cala droge a nie tylko do połowy……

edu
25 dni temu

Łąkowa jest do zrobienia od Radłowskiej do Przymiejskiej. Zaczęli od Radłowskiej – czy to jest ten pierwszy etap? A jeżeli tak, to następne etapy czego dotyczą. Nie ma szans aby zdążyli z tym do końca czerwca.

listwa2k
25 dni temu

Nie tak długo wyczekiwana jak remont Reymonta. Dziura na dziurze, koleiny, zapadnięty asfalt na drodze, którą dziennie jedzie kilkaset samochodów do pracy w pobliskich zakładach.

Kef
odpowiada  listwa2k
25 dni temu

Tak samo jak chodnik. Skręciłem tam dość poważnie kostkę w ubiegłym tygodniu. Ta ulica to dramat.

Miszkanaka z ul. Grześkowiaka
25 dni temu

No ja myślę,że tą ulicę pociągniecie do Ul. Przymiejskiej, przecież w połowie jej nie porzucicie nie zrobionej, bo to przez kolejne 30 lat się nie doczekamy na jej dokończenie !!!!
A co z pozostałymi ulicami Grześkowiaka czy Kubaczewskiego, tam już ponad 10 lat czekamy na drogę, a teraz po zakopaniu rowu wzdłuż Łąkowej, to niezłe jeziora się zbierają po silniejszych opadach, a latem tumany kurzu na samochodach 🙁

Jarosław Kaczyński
odpowiada  Miszkanaka z ul. Grześkowiaka
25 dni temu

A gdzie jeszcze obiecane oświetlenie na ulicy Kubaczewskeogo wieczorem jest ciemno, ze strach z domu wyjść mamy juz 2024r a nie 1953r …..gorzej niż na wiosce w Afryce….Ostrow to dramat…

Karolka
odpowiada  Miszkanaka z ul. Grześkowiaka
25 dni temu

Komedy-Trzcińskiego ,, porzucili”. Ładnych parę lat temu położyli kostkę tylko do połowy ulicy. Ta gorsza część w okresie jesienno-wiosennym tonie w błocie. A od jakiegoś roku jest dodatkowo rozjeżdżana przez firmę deweloperską budującą w tym rejonie cztery bliźniaki. MZD ma to w doopie. Nie pozostaje nic innego mieszkańcom, jak zaopatrzyć się w gumowce i jakoś przepękać kolejny rok.

Jedź zobaczyć
25 dni temu

Przecież łąkowa jest zrobiona w połowie.??? To po co pisać takie głupoty.?

9
0
Napisz co o tym sądziszx