Wakacje nie muszą być nudne

Udostępnij
Tweet

Rozpoczyna się okres wakacji. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: co ja zrobię z dziećmi, które będą mieć dwa miesiące wolnego? Na rynku można znaleźć pełen wachlarz ofert, ale szczególną popularnością cieszą się półkolonie.

Czym półkolonie różnią się od innych form wypoczynku?

Półkolonie jak sama nazwa wskazuje są idealnym połączeniem wypoczynku, który może się wiązać z ogromem atrakcji. Są też okazją do odpoczynku od ekranów, smartfonów czy komputerów. Można nawiązać nowe przyjaźnie, a także nabyć nowe umiejętności i wziąć udział w atrakcyjnych przygodach.

To co ważne, półkolonie pomagają wzmocnić samodzielność dziecka i zaufanie u rodzica. Zaletą jest mała odległość do miejsca wypoczynku, które często znane jest dzieciom.

Jak zatem zachęcić dzieci do skorzystania z danych półkolonii? Modne są obecnie półkolonie tematyczne, które są odpowiedzią na realne zapotrzebowanie dzieci.

– Harry Potter, Psi Patrol, Minecraft, Gwiezdne Wojny czy półkolonie na sportowo. To tylko część tematyki, które w tym roku przygotowaliśmy dla młodych poszukiwaczy przygód. Na czasie są też zajęcia z survivalu. – wymienia jednym tchem Alan Filipiak z Parku Przygód Piaski-Szczygliczka.

Półkolonie są formą zgłaszaną do kuratorium i sanepidu, które pełni nadzór nad tą formą wypoczynku. Dzieci wtedy są pod stałą opieką i w bezpiecznym miejscu.

– To co ciekawe w półkoloniach tematycznych to ich fabularyzacja. Dziecko, które przychodzi pierwszego dnia ma poczuć ciekawość, znaleźć się w świecie fabularnym i przeżyć przygodę. Zajęcia mają wytworzyć chęć do dalszego przychodzenia, aby półkolonie nie były przechowalnią dzieci, tylko atrakcją – wyjaśnia Alan Filipiak z Parku Przygód Piaski-Szczygliczka. Do każdej tematyki jest przygotowany scenariusz, który jest spójny i pobudza zmysły dzieci. – dodaje.

– Podczas kulinarnych półkolonii oprócz codziennego gotowania, jest także namacalne poszukiwanie smaków. Magiczny autobus będzie nawiązaniem do bajki, w której „Pani Loczek” pokazywała dzieciom życie od strony naukowej w niezwykły sposób przez wycieczki magicznym autobusem na namacalne spotkania z nauką. Będą płynąć na prawdziwej fali dźwięku, przeprowadzać eksperymenty i sprawdzać jaki rozmiar ma prawdziwy okaz – pantofelek. – mówi Alan Filipiak.

CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)

Jak widać wakacje w Ostrowie Wielkopolskim zapowiadają się niezwykle interesująco. Każde dziecko powinno znaleźć coś dla siebie.

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Im ciaśniej tym lepiej
28 dni temu

Niech jadą na kolonie z księdzem. Oni bardzo lubią dzieci.

1
0
Napisz co o tym sądziszx