Zakochała się przez internet. Straciła 100 tysięcy złotych

Udostępnij
Tweet

Mieszkanka powiatu ostrowskiego uwierzyła oszustowi podającemu się za „fotografa wojennego przebywającego na Ukrainie”. Była przekonana, że pomaga mężczyźnie. Znajomość miała charakter wirtualny, a 60-latka straciła blisko 100 tys. złotych. Apelujemy o zachowanie ostrożności w relacjach nawiązywanych przez Internet.

Wczoraj, do ostrowskiej komendy zgłosiła się 60-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana przez mężczyznę, poznanego pod koniec lutego 2024 r. za pośrednictwem portalu społecznościowego. Znajomość miała charakter wirtualny, a rozmówca tłumaczył, że pochodzi z Berlina, ale w chwili obecnej przebywa na terytorium Ukrainy pracując jako fotograf historyczny. Podczas wymiany korespondencji „wojenny fotograf” poinformował, że potrzebuje gotówki na odzyskanie aparatu fotograficznego, który został mu zatrzymany przez celników. Kolejna prośba dotyczyła przekazania pieniędzy na lot do Berlina. Kolejnym problemem był brak zgody generała na powrót do domu, dlatego mężczyzna potrzebował pieniędzy na podpisanie dokumentu. Później wystąpił błąd z certyfikatem, potrzebne były pieniądze na jego podpisanie. Kobieta napisała też wiadomość do „firmy”, aby mężczyzna mógł powrócić do Niemiec. 60-latka otrzymała wiadomość zwrotną o potrzebie wpłaty kolejnych pieniędzy. Oprócz wpłat na konta bankowe pokrzywdzona dokonywała zakupów specjalnych kart z których kody przekazywała oszustowi. Pokrzywdzona ostatniej wpłaty dokonała 3 czerwca br.

Kobieta opowiedziała swoją historię jednej z osób z rodziny. Wówczas została uświadomiona, że mogła paść ofiarą oszustwa.

Łącznie 60-latka straciła blisko 100 tysięcy złotych.

Apelujemy o ostrożność w nawiązywaniu nowych znajomości w mediach społecznościowych, czy innych portalach internetowych, zwłaszcza jeśli poznana osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  17-latka podłączona do respiratora po wypadku na hulajnodze (FOTO)
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
😭😭😭😭
1 miesiąc temu

Tyle się o tym moqi i pisze a tu masz Ci los

Lelek
1 miesiąc temu

Albo sweet Tulipan albo wyjątkowo naiwna kobieta…w sumie książkowy przykład manipulacji.

Ostrowiak
1 miesiąc temu

Jest grono kobiet, które twierdzi, że faceci nie są im do niczego potrzebni. Otóż są Wam potrzebni. Do stukania Was w rogi.

Jundruś Pyzdra
odpowiada  Ostrowiak
1 miesiąc temu

Tys prowda.

Ewa
odpowiada  Ostrowiak
1 miesiąc temu

I wzajemnie,tylko my to robimy dyskretnie.

Ferdek Kiepski
odpowiada  Ewa
1 miesiąc temu

To że przez cały miesiąc macie migrenę a facet łazi do agencji .

Ostrowianka
odpowiada  Ostrowiak
1 miesiąc temu

A my was po rogach,🦂

Agata
1 miesiąc temu

Wykiwał dziewczynę i tyle go widziała nawet nie zdążyła wentylka sobie possać.

Zomo
1 miesiąc temu

Na tym przypadku mogą się psychiatrzy doktoryzować…

Nadszyszkownik sztabowy
1 miesiąc temu

To się nadaje do prasy.

Knurski
odpowiada  Nadszyszkownik sztabowy
1 miesiąc temu

Do telewizji, tym to się ta Jaworowicz powinna zająć😱

44
0
Napisz co o tym sądziszx