To już pewne! Tu powstaną duże obiekty handlowe (wizualizacje)

Udostępnij
Tweet

Po kilku latach opóźnień, na dobre ruszyły prace nad powstaniem nowych obiektów handlowych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Co ciekawe, jeden z nich powstanie w miejscu, o którym niewiele w ostatnich latach cokolwiek się mówiło. Drugi to lokalizacja na terenie dawnego Browaru.

Pierwszy obiekt ma powstać przy ulicy Poznańskiej, obok Bricomarche na działce położonej bliżej wieżowców. Inwestorem jest Karuzela Holding, która ma na swoim koncie 9 funkcjonujących obiektów i 2 w budowie. Następne w kolejce są właśnie w Ostrowie Wielkopolskim i Opocznie. Wśród marek, które inwestor pozyskiwał były m.in. Agata Meble, Jula, jedna z sieci fitness, w niektórych punktach postawiono także McDonald`s.

 

Kolejna inwestycja z zewnętrznymi firmami to adaptacja terenu po browarze u zbiegu alei Słowackiego oraz Browarnej w Ostrowie Wlkp. Inwestor zdradza, że powstanie tu Park Handlowy Multibox o powierzchni 13 tysięcy mkw. Prace budowlane planowane są na wiosnę 2025 roku. Inwestorem jest ostrowska firma BUDREM Inwestycje i Nieruchomości. Za komercjalizację odpowiada BOIG Consulting.

Obiekt handlowy ma powstać w miejscu wyburzonego browaru, który powstał i rozwijał się od 1839 roku! Inwestor zapowiada, że ma zrewitalizować ten teren, zachowując jego wspomnienie.

„Zależy nam, aby projekt rezonował z otoczeniem, w którym się znajduje. Wyjątkowe miejsce związane z historią miasta zobowiązuje do unikatowego podejścia architektonicznego. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przygotować je w taki sposób, by zdobyło naturalną sympatię mieszkańców regionu. W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie ma kreowanie doświadczeń zakupowych. Ważna jest estetyka i atmosfera miejsc, tak aby zakupy stały się nie tylko transakcją, ale również sposobem na przyjemne spędzenie czasu. Dokładnie taki ma być Multibox w Ostrowie Wielkopolskim” – mówi Bogdan Szombara, przedstawiciel inwestora.

Dla tej inwestycji podpisano umowę najmu ze znanym operatorem spożywczym. Oprócz sklepów, znajdą się przestrzenie biurowe, strefa rozrywkowa, nowoczesny klub fitness i drive thru.

 

CZYTAJ  Organizują Marsz Równości

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
139 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leon
1 miesiąc temu

Przecież ta galeria na browarze miała powstać przed pandemią, znowu nie aktualne zdjęcie. Obecnie debatują tylko nad tym, co zrobić w miejsce wyburzonych budynków, reszta jeszcze stoi i jest użytkowana.

Antoni
odpowiada  leon
1 miesiąc temu

Resztę tez wyburza. W kamienicy na rogu juz dawno nikt nie mieszka.

Józio
1 miesiąc temu

Mój jest teren i kapustą się liczy

Tolk
1 miesiąc temu

Niech sobie będzie ta galeria, tylko dlaczego w miejscu notorycznie zakorkowanym? Dowalanie w to miejsce kolejnego obiektu gdzie 3/4 odwiedzajacych przyjedzie samochodami zakorkuje to wszystko na amen

Zadowolona
1 miesiąc temu

Świetnie, Pani Prezydent. A czy może mi Pani powiedzieć, gdzie ja mam zarobić pieniądze, aby je wydawać w tych obiektch handlowych ? Czy Pani wie, że w Ostrowie nie ma ofert pracy dla kobiet ?

Filip
odpowiada  Zadowolona
1 miesiąc temu

A co Pani potrafi? Umiejętności, zainteresowania, hobby? Planuję otworzyć „ZAKŁAD PRACY” gdzie zadanie będzie polegać na przesypywaniu piasku z kupki i tworzenie obok drugiej. Później ma Pani przerwę, a koleżanka przesypuje z powrotem. Dajemy ludziom pracę. Charytatywnie.

Janek
1 miesiąc temu

A nie lepiej teren obsadzić wiatrakami z Siemensa? Toż to by i Tusk był syty i von der Lijan cała

139
0
Napisz co o tym sądziszx