OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Ukraiński inwestor kupił lokalny zakład i zwolnił pracowników

Ukraiński inwestor kupił lokalny zakład i zwolnił pracowników

Ukraińska spółka kupiła m.in. zakład należący do spółki Calfrost, znanej w Kaliszu od lat „Chłodni” zlokalizowanej przy ulicy Wrocławskiej. Na bruk idzie ponad 50 pracowników, a produkcja została wygaszona.

Ukraiński inwestor „Trzy niedźwiedzie” podjął decyzję o grupowym zwolnieniu pracowników i zapowiedział, że decyzja jest nieodwołalna. Pracownicy Calfrostu przekonują, że zakład był w dobrej kondycji finansowej.

Historia kaliskiego Calfrostu sięga 1954 roku, kiedy funkcjonował jeszcze pod nazwą Chłodnia Składowa. W 1989 przekształcono zakład w Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego „Calfrost”, a 20 lat temu większość udziałów przejął Nordis Chłodnie Polskie z siedzibą w Zielonej Górze.

Kaliska firma była producentem mrożonych warzyw i owoców. Niestety wiele wskazuje na to, że już nie będzie. Obecnie właścicielem jest ukraińska spółka pn. Three Bears, której właścicielem jest 48-letni Dmytro Ushmaiev. Biznesmen zapowiada, że to pierwszy, ale nie ostatni interes w krajach należących do Unii Europejskiej.

W portalach branżowych zapowiadano jednak, że głównym celem ukraińskiej spółki jest chęć rozwoju polskiego producenta i eksport na zachód.

– W Kaliszu jednak zakład się zwija, a nie rozwija… Nowy właściciel miał zapewniać pracowników, że firma będzie się reorganizować, modernizować i od 2024 roku ruszy pełną parą z produkcją. – relacjonuje portal faktykaliskie.info.

54 pracowników, niektórzy z ponad 30-letnim stażem, otrzymali w marcu i kwietniu wypowiedzenia umów o pracę.

Kaliskie Powiatowy Urząd Pracy przytacza argumentację ukraińskiego inwestora, że powodem zwolnień jest wzrost cen i kosztów związanych z prowadzeniem firmy, co ma skutkować zaprzestaniem prowadzenia działalności.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Wyjeżdżali spod baru. Volkswagen urwał przód ich auta (ZDJĘCIA)
102 komentarzy
marko
2 lat temu

Drodzy ukrainofile i inni głupi poliniacy.
Czy znacie choć jeden taki przypadek, żeby kraj ogarnięty straszliwą wojną – jak wam wmawiają ściekowe media – eksportował żywność na pół świata? Znacie inny kraj, który ponoć mordowany przez złego Putina inwestuje kapitał za granicą i wykupuje firmy?
Nie znacie?
I co? Nie skłania was to do myślenia i zadawania sobie pytać co to za „wojna” odbywa się na Ukrainie…?

Krzys
odpowiada  marko
2 lat temu

Dobra wypowiedz👍🇵🇱

Elektor
odpowiada  marko
2 lat temu

To przygłupy niestety są. W telewizji kazali im kochać upadline więc kochają sercem szczerym.

marko
odpowiada  marko
2 lat temu

Pamiętam te tłumy idxxtów biorących do domu „biednych” ukraińców uciekających przed „wojną”.
I do żadnego ogłupionego telewizją durnia nie docierało, że wojna (?) toczy sie 2 tysiące kilometrów od Polski – a głównie w telewizji. Żadnemu nie dało do myślenia, że tłumy ukraińskich pasożytów przyjeżdżało do Polski po zasiłki i zaraz wracali na Ukrainę „pod bomby Putina”.
Ciekawe ilu idiotów biorących do mieszkań tych „uchodźców” zostało okradzionych albo oberwało po mordach?
Zwolnienia w Kaliszu to dopiero początek – przygotujcie się na jeszcze większe „atrakcje” ze strony naszych braci…
Drugi Wołyń to nie czy – tylko kiedy….

Tadek
odpowiada  marko
2 lat temu

Tam nie ma żadnej wojny!!! To wymysł tego pajaca w zielonym dresiku czyli DEJ DEJ Zełeński…Najgorsze jest to że ludzie zgłupieli i cały czas pomagają tej chołocie że wschodu.Pfu pluje im prosto na ryj.Pod Kauflandem nadal stoją młode ukry i żebrają kasę a ludzie pojeby wrzucają im złocisze…Co za barany.Ukry wypad z Polski🔥

Czytelnik
odpowiada  marko
2 lat temu

Prawdziwa wypowiedź. Jaka tam wojna skoro młode ukropy panosza su nas Żal

Xd
2 lat temu

Lubię to muszę to nazwać!!! Mój szef wyjebał 5 UK jest.moc

donald benzyna PO 5
2 lat temu

Premiera Tuska jakoś to nie obchodzi , bo ma inne cele w swoim rządzeniu . Morawiecki w takich sytuacjach interweniował .Jakaś zaraza nawiedziła Polskę , wszystko się zamyka a premier sobie komentuje po portalach. Ja wam premiera nie wybierałem.

Ola
odpowiada  donald benzyna PO 5
2 lat temu

jak interweniował??? pozwalając żeby ukraińskie zboże trafiało do Polski dając wszystkie zapomogi ukraińcom

Maciej
2 lat temu

niestety ukraińscy inwestorzy mają sporo pieniędzy i zwolnienia podatkowe, skupują polskie firmy aby je zamykać i wprowadzać swoje produkty tańsze, większa marża produktowa na Ukrainie tak się zwalcza polską konkurencję,

Krzys
odpowiada  Maciej
2 lat temu

Mało kto pamięta jak bank PKO BP firma Atlas zainwestowali i szybko zwijali się po cichu do domu bo dostali tam baty 👍🫣

smok
2 lat temu

Tusk i ponowne zaorane wszystkiego co polskie. Ja pie…… ę, uśmiechnięta Polska.

rrrr
odpowiada  smok
2 lat temu

a co ma do tego polityka ? ty tez sobie mozesz kupic firme w niemczech albo w czechach i ja zlikwidowac

iro
2 lat temu

donald! donald! donald! gość rządzi niesamowicie

Tadek
odpowiada  iro
2 lat temu

Ruda niemiecka gnida i złodziej🇩🇪

Bolo
2 lat temu

U siebie nakradli bo przecież korupcja na Ukrainie jest ogromna. Tu inwestują, a że ciężko legalnie prowadzić w cywilizowanym kraju biznes to najlepiej zamknąć. U siebie by posmarowali na lewo czy prawo, i dalej by funkcjonowali.
Do tego śpią spokojnie, rakiety im na łeb nie lecą….

Ryszard
odpowiada  Bolo
2 lat temu

Kupili żeby zlikwidować konkurencję. Proste jak budowa cepa.

Onnn
2 lat temu

Hahaha

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Onnn
Eitvit
2 lat temu

Macie swoich braci ha, ha, ha……..

Ja...
2 lat temu

Ta firma powinna się nazywać. ,,Trzy ch.je” a nie ,,Trzy niedźwiedzie”.

102
0
Napisz co o tym sądziszx
×