Zamiast kupna samochodu, straciła ponad 30 tysięcy!

Ponad 33 tysiące złotych straciła mieszkanka powiatu ostrowskiego, która poprzez portal internetowy chciała kupić samochód. Sprawca, pod koniec kwietnia pobrał od kobiety zaliczkę, ale do dzisiaj nie sprowadził zamówionego auta. Kontakt ze sprzedającym się „urwał”. Bądźmy zawsze ostrożni, gdy sprzedawcy wymagają od nas wpłacenia dużych środków pieniężnych na poczet zakupu. Czasami warto pojechać na miejsce i sprawdzić, czy taki pojazd w ogóle istnieje.

14 maja do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosiła się 60-letnia kobieta, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie popełnionym w internecie. Jak wynika z ustaleń, kobieta na jednym z popularnych portali internetowych z ogłoszeniami samochodów znalazła ogłoszenie o sprzedaży samochodu marki Volvo. By sprowadzić samochód z zagranicy, konieczna były wpłata zaliczki.

Pokrzywdzona przelała na wskazane przez sprzedającego konto bankowe kwotę ponad 33 tysięcy złotych i czekała na realizację zamówienia. Pozostała kwota miała być przekazana po otrzymaniu auta.

Niestety po upływie umówionego czasu okazało się, że samochód nie został dostarczony pod dom zgłaszającej tak, jak obiecywał sprzedający. Pokrzywdzona do chwili obecnej nie może się z nim skontaktować, ani odzyskać wpłaconej zaliczki.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do wykrycia sprawcy tego przestępstwa. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Apelujemy o rozwagę w takich sytuacjach. O zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie audi oraz ciągnika z beczką
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wredna Gocha
7 dni temu

Sprawa pewnie skończy się umorzeniem na policji w wyniku nie wykrycia sprawcy policja nie ogarnia poważniejszych spraw przez braki kadrowe a co dopiero takimi bzdurami będzie się zajmować

Arek
7 dni temu

Solidna nauka zawsze kosztuje nie ma nic za darmo w tym wypadku ta panią kosztowała ta lekcja 30 tysięcy

Mruk
7 dni temu

Ludzie jednak są bardzo bogaci w tym naszym powiecie 33 tysi traktują jak 33 złote w płacą w ciemno złodzieja internetowym

Walo
7 dni temu

Jakim trzeba być naiwnym człowiekiem aby wysyłać komuś zaliczki przez Internet prosta zasada nie masz towaru nie dostaniesz ani grosza i tyle w temacie

Cap3lla
odpowiada  Walo
7 dni temu

To Ty zawsze za zakupy internetowe lub jak kto woli przez internet, płacisz przy odbiorze? A może kupujesz wyłącznie stacjonarnie? Zdążyło mi się zamawiać jakieś towary – sprzęt turystyczny z USA i Japoni i niestety nie było opcji płatności przy odbiorze, a nawet najpierw musiałem opłacić cło, a dopiero później odebrać paczkę.

Andre
odpowiada  Cap3lla
3 dni temu

Wow…

Kokos
7 dni temu

Też szukałem samochodu, znalazłem kilka ogłoszeń gdzie byli naciągacze, zgłosiłem sprawę na policję – nie zostałem oszukany, nie przelałem kasy ale od policji usłyszałem, że mam nie liczyć na cudy bo to nie kryminalne zadatki z Miami 😀

Cudok
7 dni temu

To wystarczy tylko podać konto i ludzie wyślą kasę . Ciekawe jak to działa .

Emeryt 70
7 dni temu

I bardzo dobrze bo ich się nie sieje sami się rodzą

Ferrari
7 dni temu

Oby go wsadzili i jemu też wsadzili wszędzie

Ciepły Wiesiek
odpowiada  Ferrari
7 dni temu

I to 33 tysiące razy, żeby mu wsadzili…

11
0
Napisz co o tym sądziszx