Agitacja w szkole?

Na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich emocje sięgają zenitu. Jeden z kandydatów zorganizował „spotkanie z mieszkańcami”, na które przyszła grupka osób, głównie zwolenników kandydata.

To co dało się zaobserwować, to grupa licealistów, która usiadła w wyeksponowanym miejscu. Teraz wyszło na jaw skąd się tam znaleźli.

Jeden z nauczycieli Czwartego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim wysłał do uczniów przez szkolny system librus  wiadomość o treści:

Dzień dobry

We wtorek 16 kwietnia 2024 r. o g. 18:00 w ostrowskim N-klubie przy ul.Królowej Jadwigi odbędzie się spotkanie obywatelskie z mecenasem Jakubem Paduchem, kandydatem na urząd Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie potrwa około 1,5 godziny. Szukam kilku osób, zainteresowanych sprawami samorządu, polityką. chętnych do udziału w tym spotkaniu. Ze swej strony oferuję ocenę z aktywności. Zgłoszenia przyjmuję osobiście bądź drogą elektroniczną do wtorku 16 kwietnia, do g. 12:30.

Czy organizatorzy nie byli w stanie dobrowolnie załatwić młodych ludzi, którzy by chcieli uczestniczyć w spotkaniu z Jakubem Paduchem? Jak się ma cała sytuacja do zakazu agitacji w ramach szkoły?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu
Subskrybuj
Powiadom o

99 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
123
1 miesiąc temu

A co na to kuratorium oświaty?

.,
1 miesiąc temu

A na każdym meczu w tym mieście to nie ma agitacji beci,wszędzie tylko mamy jej dziękować ,bo to ona dla nas , spikerzy jak nakręceni ,gluznam na plakatach wisiał / z komitetu beci/ to ma za co dziękować,ale co mamy z tym wspólnego ?!!!

jadwiga Leśna
1 miesiąc temu

Od poniedziałku emerytka radna KLIMEK , radny Lisiecki . A co Kostka zrobi ??? Gdzie się ten specjalista przytuli ??? usiądzie w swoim nowo wybudowanym domu w lesie po wojsku na Grabowskiej domu i będzie się zastanawiał co dalej . Miał byś starostą a zostanie ……???

jxjdk
1 miesiąc temu

bez przesady
nikogo nie zmuszał

Obywatel
1 miesiąc temu

Sprawa do kuratora oświaty? Zgłoszone?

Kraku
1 miesiąc temu

Mój syn również brał udział w tym spotkaniu. Wyraziłem na to zgodę i nikt nikogo do niczego nie zmuszał. I nie agitował. To po pierwsze. Po drugie młodzież biorąca udział w tym spotkaniu nie ma jeszcze praw wyborczych z racji wieku. Po trzecie nie wszystkie dzieciaki były z Ostrowa. Więc jaka agitacja? Nikt nie poszedł dla oceny, która była formą podziękowania za aktywność. Malkontenci zawsze będą. Bo albo młodzież się niczym nie interesuje (to źle), albo się interesuje (to też źle, bo to agitacja). Jak będą jakiekolwiek inne spotkania, z jakimkolwiek innym politykiem i moje dziecko będzie chciało wziąć w nich udział, to chętnie je zawiozę, żeby mogło sobie samo wyrobić opinię. Życzę wszystkim więcej luzu.

Wenecja
odpowiada  Kraku
1 miesiąc temu

Oczywiście, niech młodzi ludzie wyrabiają sobie opinię. To była okazja, żeby zobaczyć jak wygląda polityka i posłuchać jednego z kandydatów. Żadna agitacja że strony nauczyciela. Ale oczywiście trzeba wywołać gówno-burze. Ja nie popieram kandydatury tego Pana, ale można posłuchać obu stron.

Aleks
1 miesiąc temu

Jako uczestnik spotkania z J.Paduchem z „powodu” mojego nauczyciela, uważam że było to ciekawe spotkanie. Nie koniecznie popieram go w wyborach, ale zawsze dobrze wiedzieć, jaki plan ma jeden z być może przyszłych prezydentów zamieszkałego miasta. Taki sam zamysł pewnie miał mój nauczyciel, nie chciał nikogo „agitować” (chociaż i tak, jak miał to robić skoro mamy po 15 lat?), tylko zapoznać nas z programem wyborczym.

1 3 4 5
99
0
Napisz co o tym sądziszx