Agitacja w szkole?

Na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich emocje sięgają zenitu. Jeden z kandydatów zorganizował „spotkanie z mieszkańcami”, na które przyszła grupka osób, głównie zwolenników kandydata.

To co dało się zaobserwować, to grupa licealistów, która usiadła w wyeksponowanym miejscu. Teraz wyszło na jaw skąd się tam znaleźli.

Jeden z nauczycieli Czwartego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim wysłał do uczniów przez szkolny system librus  wiadomość o treści:

Dzień dobry

We wtorek 16 kwietnia 2024 r. o g. 18:00 w ostrowskim N-klubie przy ul.Królowej Jadwigi odbędzie się spotkanie obywatelskie z mecenasem Jakubem Paduchem, kandydatem na urząd Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie potrwa około 1,5 godziny. Szukam kilku osób, zainteresowanych sprawami samorządu, polityką. chętnych do udziału w tym spotkaniu. Ze swej strony oferuję ocenę z aktywności. Zgłoszenia przyjmuję osobiście bądź drogą elektroniczną do wtorku 16 kwietnia, do g. 12:30.

Czy organizatorzy nie byli w stanie dobrowolnie załatwić młodych ludzi, którzy by chcieli uczestniczyć w spotkaniu z Jakubem Paduchem? Jak się ma cała sytuacja do zakazu agitacji w ramach szkoły?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

99 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedstaw się
1 miesiąc temu

Dawniej za zbieranie stonki się otrzymywało dobre oceny 🙂 towarzysze politrucy w szkołach to w zasadzie norma od zawsze.

MAR
1 miesiąc temu

Pani Prezydent nawet w żłobku prowadziła kampanię- czytanie bajek dzieciom na spotkaniu z udziałem rodziców akurat w tym czasie?Chodziłs na spotkania z różnymi zespołami ludzkimi, oczywiście wybranymi przez siebie, jajoś otwartego spotkania z mieszkańcami nie było, że o sprawie OZC nie wspomnę, tych którzy oburzali się na ceny ciepła nazwała hejterami…itd itp- dziwię się, że wielu osobom taka postawa nie przeszkadza

Olo
odpowiada  MAR
1 miesiąc temu

Ona agituje w wielu miejscach w sposób urągający demokratycznym wyborom, że się odechciewa patrząc na to. Dziś na debacie młodzik pojechał z nią jak z małolatą – idealnie 🙂

ostrowianka
1 miesiąc temu

Młodzież powinna brać udział w życiu naszego miasta i być przygotowana na decyzje na przyszłość. Dlaczego pani prezydent obecnie urzędująca może wszystko , a kontrkandydat nie może zaprosić młodzieży. W liceum nie rozdawano ulotek, i nie rozwieszano plakatów.

oo
odpowiada  ostrowianka
1 miesiąc temu

Yyyy cóż za zmiana poglądów!! Jak chorągiewka na wietrze!!!!!

NO RESPECT
1 miesiąc temu

Proponuję zapoznać się ze znaczeniem słowa „agitacja”.

babcia
1 miesiąc temu

To teraz oceny w szkole otrzymuje się za aktywność na spotkaniu obywatelskim? Co za czasy nastały w szkole.

Coś nie tak.
odpowiada  babcia
1 miesiąc temu

To tak jak w PRL -u za pochód pierwszomajowy. No dosłownie komuna.

Olek
1 miesiąc temu

To się nazywa wychowanie obywatelskie! Co za bzdury ludzie tu piszą! Szok! Nikt nikogo nie agituję , uczy się postawy obywatelskiej , obserwacji dyskusji, orientacji na czym polega kampania wyborcza! Młodzi ludzie przynajmniej obserwujà rzeczywiste wydarzenia! A jeśli jest za to ocena z aktywności to chyba normalne. Podobnie jest za uczestnictwo w spotkaniach z przedstawicielami różnych dziedzin społecznych, politycznych , kulturalnych!

Nowoczesna
odpowiada  Olek
1 miesiąc temu

Świetna lekcja wychowania obywatelskiego. Pochwały za udział w różnych projektach-Nowoczesna oczywiste.

Zwolennik
1 miesiąc temu

Pani dyrektor IV LO gdzie nadzór pedagogiczny? Historyk czy raczej histeryk to jest szantaż (,,korupcja” ) licealistów pójdziesz -dostaniesz

Matrok
1 miesiąc temu

Tak, wielu ludzi uważa, że nauczyciele powinni być neutralni politycznie w swojej pracy zawodowej. Głównym celem nauczycieli jest przekazywanie wiedzy i umiejętności swoim uczniom oraz wspieranie ich rozwoju osobistego. Agitacja polityczna może być rozpraszającym elementem, który może prowadzić do podziałów wśród uczniów i zakłócania procesu edukacyjnego. Wartością dla nauczycieli jest zachowanie obiektywizmu i zapewnienie uczniom bezpiecznego i otwartego środowiska do nauki. Jednakże wartości nauczycieli mogą wpływać na sposób, w jaki prowadzą swoje zajęcia i wspierają uczniów w rozwijaniu krytycznego myślenia i wartości obywatelskich.

Kejt
1 miesiąc temu

Ale komuś bardzo przeszkadza p.Paduch…To wszystko to ordynarna i chamska kampania p.klimek,która nie rozumie,że stanowisko prezydenta nie otrzymuje się na zawsze.

Wyborca
odpowiada  Kejt
1 miesiąc temu

Również uważam że osoba pisząca te artykuły poprostu próbuje wszystkich przekonać że Pan Paduch jest zły, a Pani Beata najlepsza.
W ostatnim czasie ilość artykułów przeciwko Panu Paduchowi bardzo się zwiększyła i jest to bardzo dziwne.

Ostrowianka
odpowiada  Wyborca
1 miesiąc temu

Pytanie czy robi to pro bono …

Olga
1 miesiąc temu

Agitacja w spółkach miejskich,w MOPSie i OCKu i straszenie,że jak nie zagłosują za panującą,to nie dostaną premii… To polityka pani k.

Mieszkaniec
odpowiada  Olga
1 miesiąc temu

Prawda, w arenie zawsze występ pani Klimek. Czas na młodych kompetentnych ludzi. Nareszcie!

Ostrowiak
odpowiada  Olga
1 miesiąc temu

Masz na to dowód?

Ostrowianka
odpowiada  Ostrowiak
1 miesiąc temu

Wystarczy popytać

99
0
Napisz co o tym sądziszx