Podróżni męczą się na ostrowskim dworcu

Powracamy do tematu ostrowskiego dworca, na którym wyremontowano perony oraz podziemne przejście. Pomimo wydania grubych pieniędzy, pasażerowie wciąż się męczą z ciężkimi bagażami. Wszystko przez brak windy lub zjazdów.

Na ostrowskim dworcu istnieje teoretyczna możliwość dostania się na perony 2 i 3 przez płaskie przejście. To znajduje się przed końcem peronów (patrząc w stronę wiaduktu odolanowskiego). Żeby zrobić to legalnie należy zadzwonić odpowiednio wcześniej na ogólnopolski numer telefonu.

Tak też zrobiła pani Barbara z Ostrowa. Poinformowała, którym pociągiem i o której godzinie zamierza udać się w podróż. I choć zadzwoniła kilka dni wcześniej, na dworcu nikt na nią nie czekał. To zresztą nie pierwsza taka sytuacja.

Z pomocą przyszli jednak funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, którzy nie mają tego w obowiązkach, ale nie pozostali obojętni ma sytuację seniorki.

Funkcjonariusz SOK wziął torbę pani Barbary i pomógł dostać się na odpowiedni peron. Ta sytuacja pokazuje, że pasażerowie są zdani na samych siebie, chyba że akurat na miejscu będą sokiści.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar szklarni
Subskrybuj
Powiadom o

59 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
1 miesiąc temu

Najgorszy dworzec z możliwych jakie widziałam. Brak windy, jakiejś pochylni dla bagaży i wózków dziecięcych. Oznakowanie zerowe. Gdzie dzwonić? Takiej głupoty nie słyszałam dawno. Człowiek się śpieszy z wózkiem, przesiadka w Ostrowie Wielkopolskim – a tu brak pomocy, brak oznakowań, zero windy czy pochylni dla wózków. A pociąg na który się człowiek śpieszy – odjeżdża . Najgorszy dworzec jaki widziałam i z jakiego musze korzystać… .

RK
1 miesiąc temu

Kto to projektuje? PUK,PUK

.........
1 miesiąc temu

Pisałem przed rozpoczęciem, w trakcie o niecelowym remoncie. Efekt: krzywe kafle, niskiej jakości, elewcje ścian zdeformowane przez wciąganie dodatkowych kabli,…
Jedyne wyjście to winda przez pomieszczenie obk stołówki i przejście prze tzw podziemne przejście(obecnie zamaskowane roletą). Smutne…..

.....
odpowiada  .........
1 miesiąc temu

Na peronie 1 zejście jest przesadnie za szerokie i tu nie było by problemu by je dla potrzeby zainstalowanie windy zwęzić , a windy na peron 2 i 3 zainstalować kosztem np zwężeniem jednego wejścia ( są po dwa na każdy peron ).

A teraz figa !! A w wywiadach ( np w TV, w prasie, radiu, internecie ) gęby pełne frazesów , jakie to udogodnienia dla podróżnych są wprowadzane !!!

Niektórym się mażą : Szybkie Koleje , CPK, . Przykra prawda.

59
0
Napisz co o tym sądziszx