Rolnicy wjechali ciągnikami do Ostrowa – oświadczenie Młyna

We wtorek przed godziną 13 grupa rolników z powiatu ostrowskiego postanowiła zaprotestować w sposób spontaniczny. Kilkanaście ciągników wyjechało z Jankowa Zaleśnego i dotarli do Ostrowa Wielkopolskiego.

Powodem do protestu było przyłączenie się do dużego strajku, odbywającego się w Warszawie. To tam tysiące rolników idąc pieszo manifestowali swoje niezadowolenie z powodu importu nieprzebadanej żywności z terenu Ukrainy oraz Zielonemu Ładowi, który wymyślił polityk Prawa i Sprawiedliwości, a obecny rząd nie zadeklarował odejścia od jego postanowień.

Rolnicy przejechali w grupkach drogą krajową nr 36, skręcili w ulicę Poznańską. Zatrzymali się przy jednej z firm z branży spożywczej. Stamtąd udali się do Raszkowa na Rynek i zakończyli swój protest. Do traktorów były przyczepione flagi Polski.

Podczas lokalnego protestu nie doszło do incydentów czy prób blokowania ulic czy firm.

Oświadczenie Młyna pod zdjęciami

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na doniesienia pojawiające się w przestrzeni internetowej dotyczące produkcji naszych wyrobów, chcielibyśmy przedstawić pełny i przejrzysty obraz sytuacji, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i niepokoje.

Pragniemy zapewnić, że mąka produkowana w naszym młynie wykorzystuje wyłącznie zboże zakupione od sprawdzonych, polskich oraz lokalnych dostawców. Dla potwierdzenia najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych produktów, dysponujemy odpowiednimi dokumentami, atestami oraz międzynarodowymi certyfikatami. Wśród nich znajduje się międzynarodowa norma dotycząca bezpieczeństwa żywności – BRC, co stanowi gwarancję zgodności z najwyższymi standardami branżowymi.

Chcielibyśmy również wyjaśnić sytuację związaną z dostawą 223 ton zboża pochodzącego z Ukrainy w 2022 roku, co stanowiło zaledwie 0,5% rocznej ilości przerobionego przez nas zboża. Zboże to zostało dokładnie przebadane zgodnie z obowiązującymi procedurami kontrolnymi, w tym również przez Główny Inspektorat Sanitarny, aby zapewnić jego bezpieczeństwo. Ostatecznie podjęliśmy decyzję o przekierowaniu tej partii zboża do produkcji pasz, co jest praktyką zgodną z naszymi rygorystycznymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Podkreślamy z całą stanowczością, że w naszym zakładzie nie została wyprodukowana żadna partia mąki ze zboża pochodzenia ukraińskiego. Nasze produkty są wynikiem starannej selekcji surowców i ścisłej współpracy z lokalnymi rolnikami, co pozwala nam na utrzymanie niezmiennie wysokiej jakości.

Z poważaniem
Właściciel
Łukasz Otwiaska

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

144 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
młynarek
2 miesięcy temu

Panowie trzeba było wykorzystać okazję i wykorzystać moc traktorów i zrobić happening u miejscowych tłustych kocic które obrobiły i latami pasły się z koleżankami na miejscowej sali tz. Pani z wąsem-rudej farbowanej czarnuli i Mariety wiejskiej kucharki szefowej grupy Kociołek, może by się rozliczyły przed mieszkańcami z obrobienia miejscowej sali, dość już tego sprytnego chamskiego złodziejstwa , jeździe po ostrowie uprzykrzacie życie innym a w swojej wiosce porządku ze złodziejami nie umiecie zrobić .

DRON
2 miesięcy temu

Najlepszy jest pomiot od kur wygoni tych mieszczuchów z tych betonowych klatek do lasu ,do żarcia robaki z Chin pasożyty

Ogłupieli
2 miesięcy temu

To Timmermans jest w PIS? Bo to m.in. jego Zielone Wariactwo.

Mam DOŚĆ Unii
2 miesięcy temu

Po uj my w tej Unii Jeszcze jesteśmy? Oni tam rządzący,ogłupieli. Robaki zamiast mięsa. Bydło wybić,bo bąki puszcza .Nie będzie mleka,serow .. A co dzieciom dać? Mleko świerszcza ? Zobaczcie głosowania w UE. KTO za tym z Polski był ZA. Wsio w necie.

DO PŁA TY
odpowiada  Mam DOŚĆ Unii
2 miesięcy temu

i jeszcze raz dopłaty. Donald wiezie KPO to wszyscy na NIP się cieszą. Ale ,cicho nikt nikomu nie mów. My nie dostali, tak mów.

From123wstyd!!!
odpowiada  Mam DOŚĆ Unii
2 miesięcy temu

Ludzie też puszczają gazy i co w związku z tym? Korek w d..e?

PODŁE kłamstwa
2 miesięcy temu

Wymyślił polityk PiS ?!!! A Timmermans i reszta Uniokratów to co ? PODŁOŚĆ. I dlatego PiS wprowadził EMBARGO na żarcie z Ukrainy? Głupim zamelduj.

romus
2 miesięcy temu

Rolnicy niech jadą do tego który mówił żeby nie sprzedawali,a firmy np.paszowe musały znaleśc inne żródło aby trzymac produkcje,wiec niech teraz maja pretensje do siebie ze posłuchali

Na lewo szło
odpowiada  romus
2 miesięcy temu

Byłoby tak ,gdyby nie pazerne polskie firmy.

1 4 5 6
144
0
Napisz co o tym sądziszx