Bałagan przy kontenerach na odzież

W wielu miejscach Ostrowa Wielkopolskiego są ustawione kontenery na odzież używaną. Zdarzają się sytuację, że dookoła nich jest bałagan, a niektóre zostają uszkodzone przez potrzebujących.

Większa część z tych ubrań trafia do firm, które je segregują na te które się do czegoś jeszcze nadają i pozostałe. Następnie te same ubrania trafiają do tzw. lumpeksów.

Jak informują strażnicy miejscy zdarza się często, że do ich wnętrza wrzucane są śmieci lub wokół nich pozostawiane są różnego rodzaju odpady komunalne (wózki, części samochodowe, foteliki dziecięce, itp.), ale najczęściej są on obiektem dewastacja. Niewykluczone, że do wnętrza próbują dostać się bezdomni, którym te ubrania by się przydały.

Jedna z takich sytuacji miała ostatnio miejsce przy skrzyżowaniu ulic Radłowskiej i Rąbczyńskiej. Zdewastowany pojemnik po interwencji strażników został wymieniony przez firmę na nowy i miejmy nadzieję, że będzie długo służył mieszkańcom zgodnie ze swoim przeznaczeniem. – wyrażają nadzieję strażnicy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Herr Tusk
1 miesiąc temu

Ja tam wszystko posprzatałem jak na Ukraińców zbierali tylko gruzu nie chcieli.

bc
1 miesiąc temu

Bo prawda jest taka, że nie ma obecnie w Ostrowie miejsca, gdzie można by oddać odzież bezdomnym i potrzebującym. Taką używaną, ale w dobrym stanie.
PCK poszło na łatwiznę i tylko procenty pobiera ze sprzedaży odzieży z kontenerów, ale bezdomni sobie nie kupią ciuchów nawet w lumpeksie. Zresztą dużą część wyrzucą, bo się nie nadaje do SPRZEDAŻY, ale ludzie potrzebujący by wynosili, bo lepsza ciepła kurtka, która ma oznaki noszenia niż nic.

Xx
1 miesiąc temu

Mieszkaniec jednej z ulic który uważa się za lepszego gościa bo ma dom, ogródek i potrafi zadbać o swój teren a gdy się ciemno robi na dworze to na taczce wywozi wszystko poza swoją posesję i zadowolony bo swój teren zadbany a śmieci niech leżą i zdobią inne posesję. Super zachowanie, wszystko ok według tego człowieka.

Klara
odpowiada  Xx
1 miesiąc temu

Zgłosić gościa gdzie trzeba ale najpierw sfilmować żeby był dowód.

Adam
odpowiada  Klara
1 miesiąc temu

🤣🤣🤣🤣🤣

Adam
odpowiada  Xx
1 miesiąc temu

Kontener z PSZOK to min. 800zł. Nazywa sie kontenerem na smieci ale wrzucić mozna WYŁĄCZNIE jeden asortyment, np. gruz. Opony zużyte 4 sztuki rocznie. Chcesz pozbyć sie zgromadzonych smieci, mix, nie ma szans!

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by Adam
Kat
1 miesiąc temu

Wstyd wyrzucać śmieci do tych pojemników. Żenada i Ciemnogród i tyle w temacie buractwa.

Tu jest Polska
1 miesiąc temu

Syf przy kontenerach to nic z syfem jaki jest jest w lasach, wystarczy skręcić w las w prawo na łuku w stronę karsek przy piaskach, śmieci i części samochodowe, ludzie odpowiedzialni za to powinni dostać wysoką karę pieniężną

Misia
1 miesiąc temu

Szkoda ze tak mało tych kontynerow na odzież jest kiedyś był koło dino czerwony na poznańskiej tu przy rondzie i ciekawe czemu go zlikwidowali? I dlaczego czerwony był?

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedź

***** ***
1 miesiąc temu

Czyżby pisiory z Zalewska na czele grzebali po smietnikach

Przedstaw się
odpowiada  ***** ***
1 miesiąc temu

O tym właśnie od razu pomyślałem, naturalne skojarzenie. Warto by się im przyjrzeć.

sasquad
1 miesiąc temu

Anna Zalewska poszukiwała funduszy

Qwert
1 miesiąc temu

To jest prawda, ubrania nie trafiają to osób potrzebujących tylko do firmy na ulicy Poznańskiej ten Pan ma sieciumpeksow w całej Wielkopolsce w Ostrowie ma 3. Osoby zatrudnione na umowy zlecenie za marne wynagrodzenie segreguje ja na dalszą sprzedaż oraz na Afrykę, Pakistan itd. Kasa wpływa do kieszeni jednej osoby a ludzie którzy wrzucają do tych kontenerów odzież myślą że pomagają biednym i tylko Myślą to im pozostaje a rzeczywistość jest inna

Jagoda
odpowiada  Qwert
1 miesiąc temu

Źle rozumiesz temat osoby potrzebujące to też te których nie stać na zakup nowych rzeczy lub poprostu oszczędne albo cokolwiek grunt że ludzie nie wyrzucają do kosza na śmieci !

Rad
odpowiada  Qwert
1 miesiąc temu

Koło Orlenu?

VVO
odpowiada  Rad
1 miesiąc temu

Hala po byłym malfarb

Rad
odpowiada  VVO
1 miesiąc temu

To jest szelaga teren . Józefa. Hotel.corki . Az do ronda ?

Danusia
odpowiada  Rad
1 miesiąc temu

Tak na Poznańskiej magazyny. Wiem że przyjmuje tam do pracy cały rok mężczyzn i kobiety do segregacji odzieży. Umowa o pracę i zarobki są ok.

Tu jest Polska
odpowiada  Qwert
1 miesiąc temu

Zgadza się, to nie są kontenery jak kiedyś PCK tylko zwykłe do oddania odzieży, zalega wrzucasz i po problemie, a co z tym robią już mnie nie obchodzi

Iwan
odpowiada  Qwert
1 miesiąc temu

Ja wrzucam bo stare ubrania mi zabierają miejsce w domu, a co się dalej z nimi dzieje to mnie nie obchodzi

Przedstaw się
1 miesiąc temu

Warto sprawdzić działaczy PiS. Może na handel wyciagają? To sprawni manipulanci umieją zarobić na biednych.

Mieszkaniec.
odpowiada  Przedstaw się
1 miesiąc temu

A Ty z której partii ? Już tak robiłeś !!!

22
0
Napisz co o tym sądziszx