Tu będą DUŻE utrudnienia – protest rolników (mapki)

Przedstawiamy informacje dotyczące jutrzejszych protestów środowisk rolniczych, które odbędą się w całej Polsce. Przypomnijmy, że polscy rolnicy, zapewniający zdrową żywność, sprzeciwiają się importowi produktów z Ukrainy, które nie podlegają europejskim regulacjom.

Jeśli chodzi o Ostrów Wielkopolski, to rolnicy zablokują całkowicie węzeł przy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, uniemożliwiając przejazd z Ostrowa Wlkp. do Kalisza. W tym miejscu utrudnienia rozpoczną się około godziny 10 i potrwają do godziny 16.

Powiat kaliski

Znaczące utrudnienia w ruchu wystąpią w miejscowości Skarszew, gm. Żelazków, gdzie blokowana będzie droga wojewódzka 470 w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową 4708P.

Powiat ostrzeszowski

W związku z zaplanowanym na dzień 20 lutego br. strajkiem rolników,

który odbędzie się w formie zgromadzenia publicznego na targowisku miejskim w Ostrzeszowie w godz. 10:00-17:00,

mogą wystapić utrudnienia w ruchu.

Przejazd kolumny ciągników zaplanowano na trasie ulic:

Łąkowa, Przemysłowa, Al. Wojska Polskiego, Leśnam Powstańców Wielkopolskich, Armii Krajowej, Łąkowa

Powiat krotoszyński

Utrudnienia będą na wlocie od Ostrowa Wlkp. oraz na innych rondach wewnątrz miejscowości.

Droga na Poznań

O godz. 9:00 na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Koszuty (okolice Środy Wlkp.) Zakończenie zaplanowane jest na godz. 16:00.

Powiat pleszewski

Na terenie powiatu pleszewskiego rozpocznie się on zbiórką uczestników o godz. 10.00 w Pleszewie na ul. Koźmińskiej na parkingu przy markecie DINO. Następnie udadzą się w kierunku drogi krajowej nr 11. Wjadą na Rondo im. Stanisława Mikołajczyka, które zablokują na ok. 1 godzinę (ruch będzie odblokowany na 10 minut po każdych 20 minutach blokowania). Następnie pojazdy, uczestniczące w proteście zjadą z ronda i ulicą Poznańską, gen. J. Hallera, ks. K. Niesiołowskiego i Kaliską udadzą się drogą krajową nr 12 w kierunku Kalisza.

Uczestnicy podzielą się na dwie grupy. Jedna z nich w Bielawach skręci w prawo w drogę powiatową i pojedzie przez m. Dobra Nadzieja, Zielona Łąka, Pleszew, aby dojechać do Ronda M. Mikołajczyka i ponownie uczestnicy udadzą się w kierunku m. Kalisz.

CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?

Druga grupa, w momencie gdy pierwsza skręci w m. Bielawy w prawo, pojedzie prosto DK nr 12 do m. Kuchary, gdzie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręci w prawo i przez m. Borczysko, Kucharki, Karsy, Krzywosądów dojedzie do drogi krajowej nr 11, a następnie po skręceniu w prawo przez m. Kuczków, Janków, Ludwina, Dobra Nadzieja, Zielona Łąka, Pleszew dojedzie do Ronda im. St. Mikołajczyka w Pleszewie i ponownie uda się w kierunku Kalisza, zgodnie z wcześniejszą trasą. Protest potrwa około 6 godzin.

Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia. Mieszkańcy powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią na różnych drogach.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

125 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
smok
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze, powinni zaorać cały ten europejski zielony ład i ukraińskie gówno.

Ulik
1 miesiąc temu

Drodzy rolnicy! Blokujcie ul. Nowogrodzką w Warszawie, posesje Panów : Morawieckiego, Kowalczyka, Kaczyńskiego, Telusa . Polska wieś w 70% głosowała na PIS, to teraz wnioski …..

Edek
odpowiada  Ulik
1 miesiąc temu

Ale teraz PO rządzi…

Piotruś
1 miesiąc temu

A mercedesami jeżdżą. Dobrze że PO wygrało wybory my z wielkich miast teraz rządzimy w Polsce.

Jolka
odpowiada  Piotruś
1 miesiąc temu

Dopóki macie jedzenie ,rządzicie.Za niedługo nie będziecie mieli co do gara włożyć to i rządzić wam się odechce.

Obcokrajowiec
1 miesiąc temu

Hmm moim skromnym zdaniem trzeba patrzeć zarazem w prawo i w lewo jak przechodzi się na drugą stronę ulicy aby nic nas nie najechało. Rolnicy walczą nie tylko o swój byt ale nasze społeczeństwo tego nie widzimy umiemy tylko patrzeć w jedną stronę. Każdy przedsiębiorca jest gnębiony przez bezlitosny system w taki sposób, że każdego by można nazwać Chrystusem. Kiedy skończy się to ? Kiedy wreszcie odpowiedni wykształceni ludzie będą na odpowiednich stanowiskach. Od 35 lat każdy prezydent mniejszym lub większym stopniu jest i był niedorozwojem. marszałek sejmu po błyskał inteligencją i nawołuje do walki z Rosją. Będę się streszczał jak wiadomo rolnicy mają ogromne kredyty do spłaty i ogromne wymogi. Przez 2 lata płynie żywność, która z jakością nie ma nic wspólnego. Większość wielkich farm u naszego sąsiada posiadają ogromne korporacje. Sami nasi sąsiedzi nie wiedzą o co chodzi z kim walczą bo wychodzi na to że my jesteśmy tymi złymi a sami są dymani. A najlepsze jest to, że zwykły kowalski nie zdaje sprawy, że dużo produktów od naszego sąsiada jest bez CŁA czyli nawet obecny rząd dyma nas po całości. A mogły by te pieniądze pójść na wspólne dobro. A nie zadłużać ciągle nas w banku światowym. Zobaczcie jakie są ceny mięsa w Biedrze ! Szok nie pamiętam takich cen. Ale dla nas zawsze liczą własne 4 litery nigdy wspólne dobro. I tak jest zawsze.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by Obcokrajowiec
Joel
odpowiada  Obcokrajowiec
1 miesiąc temu

Dopóki nie zrozumieją ludzie, że takowymi interesami steruje finansjera żxxowska to będą zganiali jedni na drugich ,na rząd na posłów na marszałków na prezydentów.A Żxxzi sobie siedzą i śmieją się z głupich niedouczonych narodów.

ooliiuuu
odpowiada  Joel
1 miesiąc temu

do szkoły

ooliiuuu
odpowiada  Obcokrajowiec
1 miesiąc temu

do szkoły

wacek
1 miesiąc temu

Durnie ktorzy pisza przeciwko rolnikom, nie widza ze pastuchy z wiejskiej i ich mocodawcy zacieraja rece bo narod sam bierze sie za lby. Kiedys gornicy dzisiaj rolnicy jutro wy barany. Przyjada po wasze nieruchomosci i pieniadze beda zgniatac was malymi grupkami. Na koniec po szczepionce i na front bo na wasze miejsce czekaja juz inni, i wasze senior menager position w korpo nic wam nie pomoze.

125
0
Napisz co o tym sądziszx