Padła obietnica odnośnie cen ciepła w OZC

Udostępnij
Tweet

Dzisiaj Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, złożyła mieszkańcom obietnicę odnośnie cen za ciepło w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym. Wiele wskazuje na to, że wiele osób odczuje ulgę.

Prezydent Beata Klimek poinformowała o działaniach będących wsparciem dla mieszkańców.

1. Pomocą objęte będą osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej, przewlekle chore, renciści, emeryci, samotne bez opieki, pod warunkiem, że dochód na osobę nie przekracza 2100 zł.
– Jeśli w gospodarstwie mieszkają 2 lub więcej osób, wówczas wskaźnik dochodu określony został na poziomie 1500 zł/osobę.
– Inne osoby będą mogły ubiegać się o pomoc adekwatnie do ich sytuacji życiowej.

Program będzie działać wstecznie od stycznia do kwietnia 2024 roku.

Wnioski o uwzględnienie pomocy będzie można składać w siedzibie OZC przy ulicy Wysockiej.
Dostępne dokumenty będą w spółce OZC, papierowej w urzędzie miasta lub do pobrania ze strony spółki ozcsa.pl

Obniżka cen za ciepło do czasu zatwierdzenia przez URE będzie wynosić 23%, czyli równowartość podatku VAT.

Władze Ostrowa zwróciły się z pismem grupowym do spółdzielni mieszkaniowych, MZGM i wspólnot o przystąpienie do pomocowego programu.

Indywidualny mieszkaniec bloku nie może złożyć wniosku. W jego imieniu może zrobić zarząd spółdzielni, wspólnoty lub MZGM. Tylko te podmioty są stroną umowy z OZC.

Jako prezydent miasta składam wszystkim ostrowianom obietnicę, że w kolejnych sezonach grzewczych będziemy obniżać ceny za ciepło. Te ceny spadną do 49 zł za 1GJ, będzie to poziom z początku 2022 roku.

– Nie składaliśmy do tej pory obietnic bez pokrycia. Przygotowywaliśmy się do obecnej sytuacji. – mówi Beata Klimek.

Spółka OZC ponadto otrzyma 550 mln zł premii kogeneracyjnej – jest to efekt wytężonej pracy i przygotowań, które były prowadzone spółce przez ostatnie 2 lata. Te działania przyniosły spektakularny efekt. Ta premia trafi do OZC i pozwoli na przeprowadzenie inwestycji, które wpłyną na wdrożenie tak diametralnej obniżki cen.

CZYTAJ  Po kłótni wskoczyła do rzeki. Była reanimowana
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

119 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
9 dni temu

„Spółka OZC ponadto otrzyma 550 mln zł premii kogeneracyjnej – jest to efekt wytężonej pracy i przygotowań, które były prowadzone spółce przez ostatnie 2 lata.” Tak!!! 2 lata okradali mieszkańców. Niezła to mi praca!

119
0
Napisz co o tym sądziszx