25-latka nie żyje. Rodzice uważają, że została zabita

Telewizja Polsat nagłośniła nowe relacje w sprawie zgonu 25-letniej Pauliny Antczak z Koźminka k. Kalisz. W 2015 roku znaleziono jej ciało w jednym z mieszkań we Wrocławiu, gdzie studiowała. Rodzice wskazują na poszlaki, z których może wynikać, że to jej chłopak mógł mieć związek z utratą życia studentki.

W dotychczasowych publikacjach podnoszono szereg wątpliwości co do postępowania wrocławskiej prokuratury. Zdeterminowani rodzice 25-letniej Pauliny wszczęli własne dochodzenie i doprowadzili do ekshumacji ciała. Biegli stwierdzili, że została otruta. Według dziennikarzy Polsatu były chłopak Pauliny Dawid Z. zniknął.

Paulina od kilku lat studiowała we Wrocławiu anglistykę. Rodzice kupili jej kawalerkę w starym budownictwie. Zamieszkała w niej z 29-letnim Dawidem Z.  

Po około trzech latach związku między Pauliną a Dawidem coś zaczyna się psuć. Coraz częściej dochodzi do kłótni. Paulina zaczyna wspominać o rozstaniu. Czara goryczy przelewa się jesienią 2014 roku. Dawid ogłasza wówczas wszystkim, że przyłapał Paulinę leżącą nago w łóżku z innym mężczyzną. Rozsyła SMS-y takiej treści:

„Nakryłem Paulinę i Jacka w łóżku, jak wróciłem z pracy. Paulina jest kompletnie pijana, nie da się z nią porozumieć.”

„Zostanę do rana, żeby sobie krzywdy nie zrobiła, a rano idę do pracy i wtedy zadzwonię.”

23 września 2014 roku­­ po zawirowaniach z Dawidem Paulina wróciła do swojego mieszkania. Wieczorem planowała odbyć z nim ostateczną rozmowę. Następnego dnia Dawid odnalazł jej ciało. Zadzwonił po pogotowie.

Wśród wątpliwości pojawiają się zasinienia mogące wskazywać, że została pobita. Na prawym ramieniu było wkłucie po kroplówce. Opakowanie po leku było na szafce, ale śledczy go nie zabezpieczyli. Rodzice pozyskali wiedzę, że zbyt szybko podana substancja może doprowadzić do obrzęku organów i nagłej śmierci.

– Prokurator na protokole napisał: upojenie alkoholowe, śmierć we śnie… Miała spożywać ocet w celu schudnięcia. Dawid Z. wysłał SMS do ojca o treści „Odezwij się do mnie, Paulina nie żyje”. Wątpliwości dotyczą godziny wysłania SMS, a oficjalną godziną odkrycia ciała (około dwóch godzin różnicy). Czyli, że najpierw powiadomił ojca, a dwie godziny później zgłosił na pogotowie.

CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia

W czerwcu 2015 roku śledztwo w sprawie śmierci Pauliny umorzono. Rodzice nie pogodzili się jednak z tym rozstrzygnięciem. Skierowali do sądu prywatny akt oskarżenia. Po kilkuletnim procesie, z braku dowodów, Dawid Z. został jednak uniewinniony. – informuje Polsat.

Rodzice Pauliny odwołali się od postanowienia sądu. Udało im się też doprowadzić do ekshumacji szczątków ich córki. Znaleźli biegłych, którzy na ich koszt dokonali ponownej sekcji zwłok. Wykonali też badania toksykologiczne. Ich wynik rzucił na sprawę zupełnie nowe światło.

– Z opinii wynika, że miała w sobie bardzo duże stężenie Amiodaronu. Dopuszczalna dawka jest 1000-krotnie przekroczona. Po 8 latach od śmierci… Ile było w momencie śmierci – nie wiadomo – poinformował telewizję Polsat Kazimierz Antczak, ojciec nieżyjącej Pauliny.

Amiodaron to jest lek stosowany na arytmię serca. Paulina nigdy na serce nie chorowała i nie przyjmowała takich leków.

W maju 2023 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu uchylił wyrok uniewinniający Dawida Z. Kilka miesięcy później rozpoczął się jego ponowny proces. Mężczyzna nie pojawił się jednak na żadnej rozprawie. Ani sąd, ani prokuratura nie wiedzą, gdzie w tej chwili przebywa.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
3 miesięcy temu

w takich sprawach sprawca zawsze jest w najbliższym kręgu znajomych i tyle. Inna sprawa organy krajowe , trzeba by wszystko ogniem i mieczem prostować

wacek
3 miesięcy temu

Atrapa panstwa polskiego w ktorej zyjemy od 1945r. To panstwo silne wobec slabych obywateli i slabe wobec silnych: przestepcow, politykow, ludzi mediow i urzednikow.

gość
3 miesięcy temu

wrocławska prokuratura i sąd,wszystko jasne

Ja
3 miesięcy temu

I taką właśnie mamy sprawiedliwość , brak słów pozal się Boże . Oby tych co wydali ten wyrok a raczej go nie wydali dosięgło identyczne przykre doświadczenie w ich najbliższej rodzinie, może w końcu się ockną chociaż wątpię. Dla rodziców dużo siły 😭😭😭😭😭 Wytrwałości

Columbo & Kojak
3 miesięcy temu

ogolnie PL Psy i kasta prokuratury to ……czesto ludzie bez POLOTU w pracy ……

Bartos
3 miesięcy temu

Takie coś to tylko w Polsce się może zdarzyć. Nie wiem , może proponuje sprawę zlecić Rutkowskiemu ?? Ten gościu miał chyba face i inne profile, chyba było wiadomo co robił, kim byli rodzice itp. Pewnie ma duże plecy że jest tak chroniony. Dziwne że te dwie kobiety z którymi był wcześniej związany nie mogą wnieść jakichś spraw do sądu. Coś tu śmierdzi w tej sprawie. Gościu jest nietykalny widać

Ohej
odpowiada  Bartos
3 miesięcy temu

Tylko w Polsce? Przecież gorsze sprawy są np w USA .

Bartos
odpowiada  Ohej
3 miesięcy temu

No nie porównujmy się do USA bo tam wiele złego się dzieje , więc uważam to za porównanie nie trafione. Ja pisałem że to w kraju europejskim , gdzie podobno obowiązuje prawo, takie rzeczy dziać sie nie powinny, że gościu który prawdopodobnie zabija swoją byłą dziewczynę , robi z niej alkoholiczkę , jest cały czas bezkarny

Kat
odpowiada  Bartos
3 miesięcy temu

Pewnie synuś jakiegoś Polyyytyka znając życie.

Gimbo
3 miesięcy temu

Na tym Zdjęciu widać że była ładną Dziewczyną i wielki smutek że już osiem nie ma Jej wśród żywych

Laser
3 miesięcy temu

Jak były facet Pauliny przepadł jak kamień w wodę to coś jest na rzeczy.

Gdhjd
odpowiada  Laser
3 miesięcy temu

No gdyby cię nachodzili i oskarżali o zabójstwo to też byś uciekał. Pewnie za ostro zaimprezowali i tak wyszło. Ciekawe jak oni zbadali że coś było po 8 latach przecież to są jaja jakieś xD

Bartos
odpowiada  Gdhjd
3 miesięcy temu

chyba słabo znasz sprawę, albo słabo słuchałeś reportażu . To on zażywał narkotyki i zmuszał do tego swoją byłą żonę co zresztą zeznała. A może to on upijał Paulinę , nie przyszło Ci to do głowy ??

13
0
Napisz co o tym sądziszx