Zanieczyszczona woda z kranu. Sanepid wydał komunikat!

Uwaga! Komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla mieszkańców miejscowości Raczyce, Uciechów, Lipiny.

Z uwagi na wykrycie obecności bakterii grupy coli (występują w kale) w wodzie uzdatnionej na wodociągu Raczyce, informujemy że woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniające wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (dz. u. z 2017r.poz 2294 z późń.zm.)

Z uwagi na dezynfekcję sieci wodociągowej może nastąpić pogorszeniu smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.

Poniżej komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie Wlkp. z dnia 27.01.2024 o wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ciekawski
3 miesięcy temu

A tak się preferuje picie wody z kranu,że lepiej pić,niż w plastikowych butelkach,a z tą wodą z kranu co jakiś czas coś nie tak i jakieś zarazy w niej są.To jak to w końcu jest,hmm🤔?

Kris
3 miesięcy temu

Proszę o odliczenie od rachunków mieszkańcy mie mogą w pełni korzystać z wodociągów

Kris
3 miesięcy temu

Ktoś nakasztanił do studni?

Herr Donald
3 miesięcy temu

Cole mają w kranie i jeszcze narzekają

Kris
odpowiada  Herr Donald
3 miesięcy temu

Oni na pewno by chcieli żeby Johnny „Łejker” leciał z kranu

Roman
3 miesięcy temu

W Odolanowie bardzo dużo kasy zostało przepuszcxonej na różne durne imprezy ą zwłaszcza na Dni Odolanowa wszyscy przyjeżdżali z okolic bawili się robili gnoj a miasto płacilo i nic z tego nie ma a zwlaszcza mieszkańcy

D.C
3 miesięcy temu

Nie tylko wodę trzeba w mieście ogarnąć ale i zawalczyć o obwodnicę miasta bo mieszkańcy mają już dość tranzytu ciężarówek i ruchu ponad miarę.

Mieszkanka
3 miesięcy temu

Gmina Odolanów, ogarnijcie wodę a nie remonty na rynku!!!!!
Odolanów od 10lat jest tak zapuszczony,że żadna gmina w powiecie nie jest tak zapuszczona!!!

problemy z wodą są notorycznie

Realista
odpowiada  Mieszkanka
3 miesięcy temu

Ale jak się ma burmistrza tego samego od 30 lat to co chcecie zmienic w odolanowie. Wy jesteście potomkami rosjan,chyba ruscy w 1945 rok zatrzymali się na dłuzej w odolanowie i was naprodukowali.Bo tylko Putin też jest tak długo jak wasz burmistrz wodzem.

Odolanowianin
odpowiada  Mieszkanka
3 miesięcy temu

Ma pani rację zamiast 10,5 mln zł na dziwną drogę z Raczyc na Biadaszki lepiej wreszcie zrobić coś porządnego w tym zapuszczonym mieście.

Kris
odpowiada  Mieszkanka
3 miesięcy temu

W pseudo basenie za miliony też będą bakterie tam były szwindle na grubą kasę

11
0
Napisz co o tym sądziszx