Rolnicy uratowani? Bobry mają zagwozdkę

Ponad 20 rolników może dziś odetchnąć z ulgą. To efekt nagłośnienia problemu zalania pól uprawnych przez Barycz, a powodem miał być zapchany przez działalność bobrów przepust drogowy.

Dziś wójtowie gminy Przygodzice oraz gminy Ostrów Wielkopolski spotkali się z mieszkańcami. Po wysłuchaniu ich potrzeb skierowano na miejsce trzy osobowy zespół z pojazdem wuko. Są to specjaliści od przepychania zatkanych rur, ale niekoniecznie od takich przypadków, z którym przyszło im się zmierzyć.

Trzygodzinna walka miała różne zwroty akcji. Wykorzystywano głowicę z dużym ciśnieniem wody, kilku metrowy hak oraz doraźnie zrobiony taran.

W efekcie jedna z rur została w dużym stopniu udrożnionq i woda pod dużym ciśnieniem zaczęła przepływać na drugą stronę, tam tworząc małe rozlewisko.

Bobry, które mają tu występować od kilku lat, z pewnością podejmą kolejną próbę spiętrzenia wody i zatkania rury.

Włodarze zamierzają zamontować kraty, które uniemożliwią dostawanie się gałęzi do wnętrza rur. Czy bobry znajdą sposób na obejście blokad?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przedstawiciel * coli miał wypadek
Subskrybuj
Powiadom o

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jean236
4 miesięcy temu

A latem będzie płacz, że susza…

rtye
4 miesięcy temu

mieszkam tam w tym terenie 60 lat ale bobra, łosia widziano ostatniego pewnie za hr. Radziwiła do tego mił 4 lata . Ale około 15 lat temu z tych upstów wyciagano marwe krowy, świnie i inne padło wywalne przez rolników w ramach taniej utylizacji . Na zebraniach wiejskich te fakty dokmentowano . Dokumentowano równiez, brak opłat przez kxxotów na melioracje tych kanałow. PYTANIE: – to ja podatnik gm przygodzice itp. mam ponosic koszty należne kxxotm co tam mają obowiazek czyszczenia kanałow itp. Karac bydło.

osa
4 miesięcy temu

wolę bobry jak gumofilców

uyy
4 miesięcy temu

A jednak bobry Panie Polska Wóda „Tam nie ma żadnej bobrzej tamy, nieoczyszczony rów, wody polskie kasować potrafią ale dopilnować porządku już nie ma komu.”

Polska Wóda
odpowiada  uyy
4 miesięcy temu

A gdzie ta tama?Bo ktoś napisał, że była tama? To zwykły zator z gałęzi których nikt nie sprzątał.

Anonimowy który zgłosił problem
odpowiada  Polska Wóda
4 miesięcy temu

Przyjedź obserwować na miejsce przez jakiś czas , zobaczysz z czego robi się małe tamy i kto je robi . Na tym odcinku Baryczy jest jeszcze kilka takich miejsc !

Maciej
odpowiada  Anonimowy który zgłosił problem
4 miesięcy temu

To dlaczego nikt nie zareagował jak było widać przez jakiś czas jak to powstaje. Czy może nikt nie wpadł na pomysł jakie skutki z tego wynikną. Problem w tym że nikt tym się nie zainteresował i ta sprawa była zaniedbywana a teraz nagle nagłaśniany jest problem a tak naprawdę to każdy rolnik to miał gdzieś a teraz płacz.czy były jakieś zgłoszenia wcześniej o niedrożność lub zaniedbaniach przepustów, jeżeli tak to wyciągnąć konsekwencje od odpowiedzialnych instytucji jeżeli nie to rolnicy niech sobie podziękują.

Anonimowy który zgłosił problem
odpowiada  Maciej
4 miesięcy temu

Były składane wnioski i próby interwencji rolników do urzędów odpowiedzialnych za to ! Kilkukrotnie przez kilka lat !

iioopppppp
odpowiada  uyy
4 miesięcy temu

Polskie Wody. Bobry,?? ale jaja – masz rację, nikt tam nie widział tych niby bobrów pewnie i od Kazimierza W. Polskie Wody, spółki melioracyjne to fikcja . To wlasciciel łąk, ma obowiązek czyścić albo płacić za czyszczenie takiej sieci wodnej – A dzisiaj spólki Polskie Wody – kasją budzet i na tym koniec . Rolnik wie wszystko co i jak – a wójtowie gmin pokrywaja koszty w zamian za prywatny interes tych niby k//// . i wizerunek wyborczy . Kxyoty do łopaty i w kanałach czyścic co swoje a nie szukać duchów bobrów,

Dingo
4 miesięcy temu

Melioranci z pięknej Baryczy jeszcze do lat 50tych zrobili zwykłą rynne

niki
4 miesięcy temu

Przepusty, rowy melioracyjne itp. POWINNY BYĆ REGULARNIE OCZYSZCZANE I NIE BĘDZIE PROBLEMÓW!!!!!!!!!

aqq
odpowiada  niki
4 miesięcy temu

bagno powinno być bagnem, teren zalewowy terenem zalewowym a grunty klasy 3 i wyższej wykorzystywane wyłącznie pod uprawy a nie pod osadnictwo czy przemysł

32
0
Napisz co o tym sądziszx