Oddali hołd Powstańcom Wielkopolskim

Udostępnij
Tweet

Dokładnie 105 lat temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Od rana powstańcze flagi powiewały na Alei Powstańców Wielkopolskich.

Hołd bohaterom tego historycznego zrywu oddano podczas Mszy Świętej w Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim. Złożono również kwiaty w miejscach pamięci.

Niech ta uroczysta chwila będzie okazją do skupienia się na pamięci i hołdzie dla tych, którzy poświęcili się w imię wolności. Dzięki ich niezłomnemu dążeniu do suwerenności możemy dziś cieszyć się wolnością. Chwała Powstańcom, którzy walczyli za naszą niepodległość!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Krytykowano rozdawnictwo PiS. Teraz sami rozdają
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hfhfjd
6 miesięcy temu

Znowu lans carycy skończy się w kwietniu rozliczymy za wszystko

bienkowska
6 miesięcy temu

Ciekawe , po której stronie walczył pradziadek Tuska?

***** PO
6 miesięcy temu

***** łobuza Tuska

mieszczanin
6 miesięcy temu

Gdyby nie powstanie może losy Wielkopolski i w ogóle całej Europy byłyby inne. Może zasymilowalibysmy się z Niemcami tak jak Turcy czy Słowianie połabscy i teraz jako Niemcy byśmy byli dumni z własnego kraju, który osiąga wspaniałe sukcesy w piłce nożnej, ma świetnie rozwinięty przemysł i produkuje najlepsze auta w Europie🤔

Realista
odpowiada  mieszczanin
6 miesięcy temu

Mój dziadek urodził się w 1885 roku jak obywatel niemiecki.Mój pradziadek też.Mój prapradziadek też.Mój praprapradziadek też a prpraprapradziadek nie miał obywatelstwa wcale bo mieli je przed rozbiorami tylko szlachta,bogate mieszczaństwo i żydzi.Dziadek oczywiscie walczyl w powstaniu bo mu obiecali złote góry tak jak i wszystkim i już po 5 latach mieli dość utęsknionej polski i zaczęli żałować i tęsknic za Wilusiem.Taka jest prawda.

Mieszkaniec wioski Smerfów
6 miesięcy temu

Taaa… Urzędnicy w godzinach pracy lubią się lansować i pokazywać, kwiaty z funduszu reprezentacyjnego i nic od siebie. Dobrze że jeszcze mamy młodzież na którą można liczyć i patriotycznie nastawionych kibiców z ikrą a nie cioty w legginsach na których trzeba wołać „ono”. Szacun panowie, tak trzymać!!!💪

Zulus
6 miesięcy temu

Co to ma być

30
0
Napisz co o tym sądziszx