Ilu chodzi do kościoła? Opublikowano statystyki

Udostępnij
Tweet

Diecezja kaliska po serii nagłośnionych afer, w których ofiarami byli nieletni, próbuje się podnieść. Opublikowano najnowsze statystyki, z których wynika tendencja uczęszczania na msze święte przez wiernych.

Według opublikowanych ostatecznych danych ze spisu powszechnego, w Polsce 71,3% (27,1 mln) deklaruje się jako katolicy. Przez 10 lat nastąpił spadek o 6,6 mln osób. W tym samym czasie populacja Polski skurczyła się o pół miliona (obecnie 38 mln).

Jak to wpłynęło na diecezję kaliską? W 2015 roku do kościoła chodziło 44% wiernych. Dziś to tylko 32,6%. Z czego 15,6% przyjmuje komunię świętą (spadek z 19%).

Według danych kościelnych trend spadkowy został zatrzymany. Bezpośrednio po pandemii do kościoła chodziło o 0,6% mniej wiernych, więc jest zauważalny nieznaczny wzrost osób praktykujących.

Rok do roku w diecezji kaliskiej spadła liczba udzielanych chrztów, ale sakramentu pierwszej komunii i bierzmowania udzielono więcej, i tutaj jest ponowny, niewielki wzrost, którego już dawno nie notowano. Mały spadek dotyczy liczby udzielonych małżeństw kościelnych. Te wskaźniki mogą wynikać jednak z liczebności konkretnych roczników.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
Subskrybuj
Powiadom o
75 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabcia
6 miesięcy temu

tak ksieza czuja sie jak bog bylam katoliczka ale teraz mam watpliwosci tyle syfu dzieje sie w kosciolach ze szkoda gadac

Prawda
6 miesięcy temu

Kościół w tych czasach przypomina bardziej burdel niż miejsce modlitwy:)

Prawda
6 miesięcy temu

I najgorsza mafia bo legalna :/

Prawda
6 miesięcy temu

Kościół teraz to sami pedofile i złodzieje nawet jak by mi płacili to bym do kościoła nie poszedł!!!

Arek
6 miesięcy temu

Ludzie mają dość kościelnych afer rozpasania seksualnego księży pod przykrywką wiary mają dość kapitalisty Rydzyka i betonów biskopow co tylko ludzi umieją oceniać i krytykować a nie widzą jaki gnoj mają u siebie. Ludzie mają dość tego jak Kościół za rządów Pisu był coraz bardziej arogancki i wspierał PiS. Ksiądz powinien wskazywać właściwą drogę ludzia a nie grać rolę policjanta i sędziego

Ok dzięki
6 miesięcy temu

Kościół katolicki prawa ręka Pisu i niedoszłego dyktatora kaczora

Przedstaw się
odpowiada  Ok dzięki
6 miesięcy temu

Ano fakt, chętnie kolaborowali z pisowcami, za kasiorę chętnie sprowadzili struktury kościelne do rangi ministerstwa propagandy a księży do roli politruków w dziele urabiania wyborców do głosowania na PiS.

rex
6 miesięcy temu

,,w Polsce 71,3% (27,1 mln) deklaruje się jako katolicy” ? Tylu kościół dopisał sobie do statystyk bo tylu ochrzcił, a nie że ludzie się zdeklarowali ! Mnie przy chrzcie nikt nie pytał !

75
0
Napisz co o tym sądziszx