Wielopoziomowy parking w centrum Ostrowa (szczegóły i lokalizacja)

Udostępnij
Tweet

Podczas ostrowskiej Sesji Rady Miejskiej zabezpieczono pieniądze na wielopoziomowy parking w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Wiemy gdzie ma powstać i na jakim etapie są prace.

Problem z parkowaniem w centrum Ostrowa Wielkopolskiego doskwiera zarówno mieszkańcom śródmieścia jak i sklepikarzom oraz ich klientom. Miejsc jest niewystarczająco i czasami trzeba objechać kilka razy dany rejon, żeby trafić w wolne miejsce. Częściowo ma pomagać system wskazujący gdzie znajdują się wolne miejsca, ale patrząc na natężenie ruchu, w chwili gdy dojedziemy, wolnego miejsca może już nie być.

W budżecie miasta zabezpieczono kwotę 227 500 zł. Pieniądze mają pokryć przygotowanie dokumentacji projektowej, która odpowie rządzącym na pytania dotyczące ilości miejsc, parametrów obiektu czy przewidywanych kosztów inwestycji.

Zadanie zostało zgłoszone do realizacji w ramach ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) dla Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej i są już tam zabezpieczone pieniądze. Dofinansowanie pokryje aż 75% wartości inwestycji.

Jako lokalizację wskazano teren przy Szkole Podstawowej nr 4, przy ulicy Harcerskiej (teren obecnego boiska oraz sali gimnastycznej).

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

87 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
chętny na szparagi.
5 miesięcy temu

Uwaga , koalicja 13 grudnia pewnie chce zamknąć szkołę .

kier
odpowiada  chętny na szparagi.
5 miesięcy temu

Szkoły już tam nie ma , zlikwidowana (w tym budynku) została przez Twój PiS … baranie pisowski.

......
odpowiada  chętny na szparagi.
5 miesięcy temu

Jak już to koalicja z 15 października , bo to wtedy pokonała i to sromotnie pisowską koalicję ( z 10 kwietnia ?) . Tylko że szkoły nr 4 już tam nie ma od 2021 roku

osa
odpowiada  ......
5 miesięcy temu

bo durna caryca ją zlikwidowała

palec manchester
5 miesięcy temu

Może jestem nie w temacie. Nie mieszkam w Ostrowie od 2005r, ale dlaczego zabiera się boisko szkole a po drugiej stronie Harcerskiej jest świetny kwadratowy kawałek pustej przestrzeni. Czy jeśli dobrze pamiętam z przed lat na przeszkodzie stoi kościół, czy ten teren należy do „Fary”

Obywatel
5 miesięcy temu

O co chodzi najpwerw wydane pieniądze aby dzieci miały gdzie się bawić a teraz zabierze im się miejsce pod parking, wiem że ktoś od Pani prezydent musi zarobić ale to już nie jest przesada, nie ma działek innych ?

niezgodny
5 miesięcy temu

Budynek na Dąbrowskiego po tp zburzyć i zrobić tam parking podziemny i naziemny !! Budynek po banku na Kaliskiej obok dino.. zburzyć i zrobić parking podziemny i naziemny ! Boisko zostawić dzieciakom do zabawy i uprawiania sportu !

kier
odpowiada  niezgodny
5 miesięcy temu

dobre lokalizacje…

sc
odpowiada  niezgodny
2 miesięcy temu

a może budynek przy głogowska/targowa? Boisko/ strefy zielone rekreacji akurat można zlokalizować na dachu parkingu przy królowej jadwigi

Piotr
5 miesięcy temu

Proponuję wybudować parking na zielonym rynku w miejscu tej sralnio szczalni dla psów i skwerku dla okolicznych patusow i meneli

Oni nie mają wyobraźni wogole nie zdawała sobiesię
5 miesięcy temu

Bierze kredyt na dom a inwestycja to cała przykrywką ludzi otumac większe czynsze i na ogół a budowa domu idzie pełną parą 3 Mk też ma problem a takie miała Beatka przed i po wyborach w tą inwestycję weźcie ja że z stola usuńcie bo zamiast spłaty 110 to będzie 1000 procent do spłaty kreciora

Ada z Majorka
5 miesięcy temu

Ja kcem taki parking!

syn gromu
5 miesięcy temu

To jest to czego Ostrów potrzebuje… nie ma co xD umierające miasto zadłużenia

Lividium
5 miesięcy temu

Zdecydowanie lepszą lokalizacją i możliwościami jest teren po browarze i nie dwa piętra zdecydowanie wiekszy ,pozostaje jeszcze miejsce na parking naziemny, dwie lub wiecej mozliwosci wjazdów i wyjazdów a nie zabierac boisko

hmm
odpowiada  Lividium
5 miesięcy temu

Ile razy można wałkować to samo !!! Teren po browarze jest prywatny !

kier
odpowiada  hmm
5 miesięcy temu

To nie można go kupić ?

leonek
odpowiada  Lividium
5 miesięcy temu

Po browarze to dwa piętra wyjdą po usunięciu fundamentów, które zostały w ziemi( czyli poziom – 2) . Jeżeli zrobisz parking naziemny to będzie poziom 0 i dopiero możesz iść w górę, czyli piętra. Wjazd tylko z ulicy Browarnej, na dołączenie z alei nie ma szans .
Lepsza działka byłaby po byłym dworcu PKS, blisko centrum, Areny Ostrów i centrum przesiadkowego.

sc
odpowiada  Lividium
2 miesięcy temu

tereny rekreacji można umiejscowić na dachu parkingu

Yarek
5 miesięcy temu

Malagowa jak w przysłowiu. gdzie uroda niestety nie idzie w parze z inteligencją. Ona jest tego idealnym przykładem. To tak w bardzo kulturalnym uproszczeniu.

87
0
Napisz co o tym sądziszx