Schronisko dla psów zamyka się na Amen

Udostępnij
Tweet

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Niedźwiedziu przestanie funkcjonować z końcem roku. Psy stamtąd trafia do innych obiektów w tym m. in. Do Wysocka Wielkiego.

Chcemy się z Wami pożegnać 😩.

Za 10 dni schronisko przechodzi do historii. To było 15 wspaniałych i pracowitych lat. Mnóstwo nieprzespanych nocy, walki i wydawanych prywatnych pieniędzy…naszych i waszych.

Niestety pomimo prób, rozmów i chęci, nasze władze z powiatu ostrzeszowskiego nie potrafiły się dogadać i dojść do porozumienia finansowego w sprawie remontu i utrzymania schroniska na innym poziomie – zgodnym z nową ustawą. Już się nie da podpierać kija kijem. Czasy się zmieniły i to dla dobra zwierząt.

Niewolnictwo i żebractwo tez odpada. Żeby utrzymać tak duże przedsięwzięcie potrzebne jest finansowanie. Wolontariat mimo ogromnego zaangażowania nie jest aż tak wydolny.

Koszty utrzymania naszego schroniska są za duże i nie do przeskoczenia dla naszych władz. Niestety nadszedł czas kiedy nisko budżetowe schroniska będą się likwidować. Bo koszty rosną, a Gminy nie mają kasy!

Uważamy, że nowa ustawa jest dobra i stworzona w celu, aby poprawić warunki zwierząt w schroniskach. Albo robimy coś dobrze albo wcale.

Taniej nie znaczy, że lepiej….widocznie nie dla wszystkich. Do samego końca wierzyliśmy, że schronisko w naszym powiacie coś znaczyło. Było częścią społeczności, edukowało dzieci i młodzież, uczyło empatii i uwrażliwiało na krzywdę naszych braci mniejszych.

Dziękujemy wszystkim którzy od wielu lat wspierali nasze działania, tym którzy zawsze byli za nami I zwierzakami, sponsorom bo dzięki ich hojności działaliśmy.

Nasze psy zostaną w przyszłym tygodniu zabrane i umieszczone w różnych schroniskach m. in. w Wojtyszkach, Lututowie, Pieczyskach i Wysocku Wielkim.

Z bólem serca piszemy ten post I łzy cisną się same …jest nam bardzo przykro, że nią da się inaczej…😭…

Nasza misja jednak się nie kończy. Całe życie pomagamy zwierzakom i nadal będziemy to robić.

A do was taki Apel
NIE BĄDŹCIE OBOJETNI!!!
Mimo bólu pozdrawiamy ciepło Kasia i Andrzej

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olga
5 miesięcy temu

A gdzie są organizacje prozwierzece tak prężnie działające na lokalnym podwórku? Stowarzyszenia? Dlaczego pozwalają na wywóz psów w nieznane,do schronisk mordowni?

Skate
5 miesięcy temu

Oby jak najwięcej psów udało się wyadoptować przed zamknięciem. Schronisko czynne dzisiaj i jutro od 10 do 12

Mari
5 miesięcy temu

Część ma przyjechać do ostrowskiego schroniska…gorzej trafić nie mogą…przykre,że żadna organizacja prozwierzeca nie włączyła się z pomocą dla tych psow

Oli
5 miesięcy temu

Można było wypracować porozumienie,ale wmieszali się państwo z ostrowa…

mieszczanin
5 miesięcy temu

A swoją drogą tych psów jest za dużo. A później ktoś w nocy idzie i na całym osiedlu takie szczekanie że spać sie nie da

N.
5 miesięcy temu

To schronisko powinno być dawno zamknięte. Psy nie miały codziennej opieki ani weterynarza nie widywały wcale. Państwo C. to pseudo miłośnicy zwierząt. I wiem to z własnego doświadczenia.

Marian
odpowiada  N.
5 miesięcy temu

To prawda. Sam fakt, że o koniecznosci zmian było wiadomo od początku 2022 i nic z tym nie zrobiono. Psy cały czas były przetrzymywane w koszmarnych i niedostosowanych warunkach. Na co liczyli prowadzący schronisko??????

ara
6 miesięcy temu

Ostrzeszow nie moze zorganizowac schroniska ?!?!

Kierowca
6 miesięcy temu

Takie władze trzeba zmienić
Wybory blisko

Ostatnio edytowany 6 miesięcy temu by Kierowca
Roman
6 miesięcy temu

Za poważną robotę byście się wzięli…

Bogdan Boner
6 miesięcy temu

Ja się dziwię, że dopiero teraz im to zamykają. Po tym, co tam się działo lepiej, że to będzie zamknięte.

Mark
odpowiada  Bogdan Boner
5 miesięcy temu

A co tam sie dzialo? Jesli wiesz, to napisz. Boisz sie? Czego sie boisz? Wilka złego? Masz duzo do powiedzenia, widać.

SKate
odpowiada  Mark
5 miesięcy temu

Pojedź i sam zobacz. Potem się wypowiadaj. Rozlatujące się budy, brak słomy, kojce zasrane. 1 osoba na pół etatu, w soboty zamknięte, psy pozostawione same sobie. Nareszcie zamykają to miejsce kaźni. Państwo C. będą sobie musieli znaleźć nowe źródło dochodu, bo na tych biednych psach zarabiać już nie będą.

34
0
Napisz co o tym sądziszx