Walkowski ukarany

Udostępnij
Tweet

Należący do PSL-u Piotr Walkowski (ten młodszy) postanowił poprzeć przed wyborami do Senatu kandydata PiS-u Łukasza Mikołajczyka. Ta decyzja nie spodobała się ludowcom, tym bardziej, że nie było to pierwsze takie zachowanie.

Piotr Walkowski junior jest prezesem zarządu gminnego PSL w Ostrowie Wielkopolskim. Po tym jak wyraził sympatię do Mikołajczyka, został zawieszony w prawach członka partii na pół roku. Efekt będzie taki, że jeśli wybory samorządowe odbędą się w kwietniu, nie będzie mógł wystartować z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zdaniem innych działaczy PSL-u, Piotr Walkowski junior swoim zachowaniem złamał artykuł 8 Statutu PSL i pakt senacki, ponieważ jego partia poparła kandydatkę PO do Senatu z okręgu kalisko-leszczyńskiego.

Kiedy 4 lata temu również poparł Mikołajczyka reakcja była odmienna – Wtedy ta sprawa została pominięta milczeniem z naszej strony. Tym razem zostało to zauważone, wywołało to silną reakcję w naszych strukturach – podkreślił Grzyb.

Zgodnie ze statutem partii członek Stronnictwa „ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za sprzeniewierzenie się zasadom ideowo programowym PSL, naruszenie jego statutu, niepodporządkowanie się i niewykonanie uchwał władz lub organów PSL oraz za niegodne zachowanie się przynoszące ujmę Stronnictwu”. Wśród kar partyjnych wymienia się upomnienie, naganę, zawieszenie w prawach członka na okres do 18 miesięcy i wykluczenie z PSL.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Najnowsze plany Kolei Dużych Prędkości. Wiemy co przejedzie przez Ostrów
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rejtan
6 miesięcy temu

brawo młody Walkowski !

Jacek
6 miesięcy temu

Małe, acz znaczące sprostowanie. PSL było przed wojną, a to jest ZSL-przybudówka PZPR obecnie PZPO.

Polka mądra przed szkodą
6 miesięcy temu

Panie Piotrze, brawo za taką decyzję, głowa do góry i proszę zmienić partię. Syn nie musi iść w tym samym kierunku, co ojciec. PSL jeszcze pożałuje koalicji 13 grudnia!!!

Wiki
6 miesięcy temu

Na młodego Walkowskiego zakapował były już prezez powiatowy PSL

W.W.
odpowiada  Wiki
6 miesięcy temu

Zdrajca i tyle. Nikt nie musiał „donosic” wystarczyło przeczytać poparcie PISowca na ulotce. GNIDA

Politolog
6 miesięcy temu

Powiatowy PSL przez takie typy jak klan niejakich walkowskich powoli przechodzi w niebyt. Widać to doskonale po statystykach ostatnich wyborów powiatowych.

osiolek
6 miesięcy temu

kandydat na posła, senatora powinien piec jaja a nie pste kieszenie. Walkowski jak tow rodzinie – wydmuchała kolegów z PSL – za ich plecami podejmlwała judaszowe decyzje polityczne .
Reakcja PSL prawidłowa ale spózniona . PSL za takie judaszowe zachowanie powinien ego politycznego figuranta wywalic na zbiy pysk . A tak jak widac na foo – Mikołjczak a Walkowski jak widac to TOTAL nieudolne spady politycznie. Nie ma czy sie w polityce PSL podniecac. szkoda inwencji dla tych dwóch gości i powazne poszukac nowych czystych kndydatów i zabrac sie do czystej politycznej pracy, inaczej PSL w takim rolniczym terenie stanie sie pyłem historii .
nazwiska Grzyb, Walkowski, Mkołajczak w tym powiecie to o już echa polityki – miernej prywaty, miernego gadulstwa ,dojenia publicznej kasy . Panowie dajcie juz sobie spoko z poliyk i do dciwej pracy np. budowlnka, ukldanie kostki itp

Teofil Zagrycha
odpowiada  osiolek
6 miesięcy temu

Święta prawda.

From123wstyd!!!
odpowiada  osiolek
6 miesięcy temu

Naucz się pisać poprawnie ” osiołku „!!!

kucyk
odpowiada  From123wstyd!!!
6 miesięcy temu

osiołek może i emocjonalnie pisze, ale pisze w tym wypadku słuszną prawdę – nie widać tutaj byków orto,,,ale czysta komputerowa pisownia . ps. co prawda boli, oj boli i nie ma innych argumentów wy polityczne miernoty .

Ja
6 miesięcy temu

psl to taka żałosna dziwka, która sprzeda się byle komu za odrobinę władzy.

Chłopek małorolny
odpowiada  Ja
6 miesięcy temu

Dziwka przynajmniej daje za to co bierze. A te typy tylko obiecują i ruchają kogo się da.

Kmiotkiem że wsi
odpowiada  Ja
6 miesięcy temu

Zgadzam się z tym idą z wiatrem

Piotr
6 miesięcy temu

Wywalić na zbity pysk dać się tak podkupić pisowcom

Kibic
6 miesięcy temu

DEMOKRACJA

Maciej
6 miesięcy temu

PSL 😂🤣

33
0
Napisz co o tym sądziszx