Przed odebraniem życia oddał mocz na ofiarę

Dziś przed kaliskim sądem ruszył proces dwóch oskarżonych o odebranie życia bezdomnemu w miejscowości Zacharzew. Młodzi mężczyźni myśleli, że wymierzają sprawiedliwość pedofilowi.

Ofiarą był 60-letni bezdomny, o którym brat miał bardzo zdanie – nikomu krzywdy nie zrobił – ocenił.

Do zdarzenia doszło w połowie października ubiegłego roku na terenie jednego z pustostanów w podostrowskim Zacharzewie.

Oskarżeni to Alan O. oraz Alan D., którym prokurator postawił zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym, za co grozi od 8 lat nawet do dożywocia.

Oskarżeni w ocenie prokuratury działali wspólnie i w porozumieniu. Zadali mężczyźnie nieokreśloną ilość ciosów rękami, nieokreśloną ilość kopnięć, uderzeń drewnianym kołkiem i rozbili na głowie dwie butelki szklane po piwie. W ten sposób spowodowali rozległe obrażenia ciała, doprowadzając do masywnego obrzęku mózgu, odmy lewego płuca, co skutkowało śmiercią.

Okładanie ofiary miało trwać od 40 minut do ponad 2 godzin. Oprawcy przyznali się do pobicia, a nie do zabójstwa.

Feralnego dnia wypili po dwie butelki piwa, a następnie chodzili po pustostanach, gdzie robili zdjęcia i nagrywali filmiki. W nocy postanowili udać się do jednego z pustostanów, gdzie miał przebywać wcześniej spotkany bezdomny. Jeden z nich stwierdził, że trzeba go odnaleźć i dać mu nauczkę bo „jest pedofilem i onanizuje się przed dziewczynami” – powiedział Alan O.

Do pustostanu weszli kopiąc w drzwi, który upadły na pokrzywdzonego. Alan O. zażądał papierosów od bezdomnego. Po odmowie został uderzony w twarz. Wtedy wyciągnął z kieszeni papierosy i prosił, żeby nie zrobili mu nic złego. Alan O. nie spełnił prośby i zaczął bić 60-latka.

Alan D. rozpoczął od przeprosin rodziny zmarłego. Tłumaczył się, że nie zadawał tak mocnych ciosów jak kolega.

„Odwracałem twarz, żeby nie patrzeć. Zawołałem też, żeby przestał bić ale on spojrzał mi głęboko w oczy i też kazał bić. Słuchałem jego poleceń, ponieważ zacząłem się go bać, bałem się o swoje życie, o swoje bezpieczeństwo. Jestem hipochondrykiem i osobą płochliwą. O tym, co się stało nie chciałem powiedzieć w domu, ponieważ bałem się odtrącenia” – zeznał Alan D.

CZYTAJ  Kurier ustrzelił pijaka

O śmierci pokrzywdzonego dowiedzieli się dwa dni później z mediów. Brat zmarłego zapewniał, że był dobry człowiekiem, tylko uzależnił się od alkoholu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

57 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dd
3 miesięcy temu

Tacy ludzie nie powini mieć żadnych praw .Po wyroku odrazy stryczek .nie zasługują na żadną litość. Współczuć tylko rodzinie .

Skuterkowiec
3 miesięcy temu

Alan będzie miał w kiciu anal.

Pracownik
3 miesięcy temu

Pan Waldek nikogo nigdy nie okradł, sam sobie dorabiał u znanego i cenionego pracodawcy w Zacharzewie. Niestety para gówniarzy w sposób brutalny pozbawiła go życia. Teraz powinno im w taki sam sposób pozbawić ich życia..

art. 110
odpowiada  Pracownik
3 miesięcy temu

Nie jestem sędzią i nie chciałbym decydować w takich sprawach, niemniej jednak uważam że kara śmierci za zbrodnie być powinna. Zniosła ją w Polsce lewicowa koalicja Mieczysława Rakowskiego z poparciem ich pomocników w sutannach, księży dobrodziejów. Pchali się i nas ciągnęli do Unii Europejskiej a dla apanaży i dotacji na wszystko się taka ekipa zawsze zgodzi.

olek
3 miesięcy temu

tylko guma milicyjna na nich

Kabaryna
3 miesięcy temu

Do roboty nygusy

Markus
3 miesięcy temu

Ofiara nigdy nie była bezdomna. Sama wybrała taką drogę. Za życia zawsze czekał na Waldka ciepły własny pokój w domu rodzinnym. Oprócz tego miał możliwość spożywania posiłków, korzystania z kuchni, łazienki.

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu by Markus
Mariusz
3 miesięcy temu

Sprawiedliwym wyjściem byl oby, gdyby sami, z własnych środków i własnoręcznie musieli zbudować sobie szubienicę i sami się powiesić. Szkoda każdego grosza wydanego w ich sprawie.

Nadszyszkownik sztabowy
odpowiada  Mariusz
3 miesięcy temu

Albo płacić za czynsz światlo i żarcie w celi .

JOHN JOHNS
3 miesięcy temu

Ukarać ich w takim razie dozywociem, bo nie będą inni mogą tak samo postąpić z następnymi- to chore mózgi .
Na środek rynku w Ostrowie i wychłostać przed kiblowaniem!!!!

57
0
Napisz co o tym sądziszx