Dostawca pizzy wjechał w rowerzystkę

W niedzielny wieczór policja i pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, który wydarzył się u zbiegu ulic Wolności oraz Dąbrowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wypadek miał miejsce po godzinie 21. Kierujący citroenem (21 lat) nie ustąpił pierwszeństwa w związku ze znakiem STOP i wjechał w rowerzystkę jadącą kontrapasem wzdłuż ulicy Wolności.

62-letnia kobieta trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono poważny uraz nogi. Oboje uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa trafi do sądu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czeski film.
5 miesięcy temu

Ten kto wymyślił taki tz, kontrpas to geniusz. Jedziesz Dąbrowskiego wyjeżdżasz w wolności1 przejście dla pieszych 2 śmieszny kontrpas z lewej strony 3 włączasz się do ruchu przepuszszasz prawa strone. 4 znowu przejście dla pieszych. Masakra. Ale jak już włączasz się do ruchu wjeżdżasz na ten kontrpas i przepuszszasz pojazdy z prawej a z lewej cudnie rower. Zastawiony kontroas? Czy do tyłu a tam pojazd czy wymusić pierwszeństwo? Albo stać to ten na rowerku będzie krzyczał, pompka może uderzyć. Brawo za takie rozwiązanie i na siłę tworzenie ścieżek rowerowych a 100 metrów dalej leci równoległa droga partyzancka i też do Raszkowskiej. Gdzie tu logika? Moim zdaniem to chodzi o kasę. A kasa skąd ma być jak nie z mandatów.

swojak
5 miesięcy temu

Do czasu, aż miasto (a właściwie Straż Miejska) nie zrobi porządku z parkowaniem aut przed przejściami, na skrzyżowaniach czy na strefach wyłączonych z ruchu (kaliska przy rynku, na rynku) to do tej pory nie będzie bezpiecznie w mieście.
Kierowcy z Ostrowskich pizzerii to odrębny temat do dywagacji nad bezpieczeństwem na Ostrowskich drogach. Spot Pizza = rajdowiec (zgłaszane kilkukrotnie ale policja nic z tym nie robi), natomiast kierowcy z pizzerii Flamingo NOTORYCZNIE poruszają się po chodniku od własnego lokalu do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Dostawcy z DaGrasso to samo parkowanie na chodniku tak, że utrudniają przejście dla pieszych.
Jak ktoś ma wątpliwości to zdjęcia w jeden dzień mogę porobić i wysłać gdzie się da.
Ostatnio do groźnej sytuacji doszło na ulicy Zamenhofa gdzie przy Manufakturze Piękna klienci zrobili Sobie dziki parking i wjeżdżają na nie przez przejście dla pieszych.

21
0
Napisz co o tym sądziszx