Wydatek 100 zł mógł uchronić jej życie

Wydatek rzędu 100 złotych mógł uchronić życie ponad 60-letniej kobiety, która zatruła się tlenkiem węgla/czadem. Przebywający z nią ponad 70-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Wszystko rozpoczęło się od wezwania pogotowia ratunkowego do nieprzytomnej kobiety. Ratownicy rozpoczęli reanimację poszkodowanej. Do akcji zaangażowano straż pożarną z Jarocina, która potwierdziła wysokie stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach.

Niestety pomimo usilnych prób, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mieszkanki Kotlina.
Po wykryciu wysokiego stężenia tlenku węgla, przystąpiono też do wygaszenia paleniska i przewietrzenia pomieszczeń. Ponowny pomiar nie wykazał już stężenia tlenku węgla.

W trakcie tych czynności druga z poszkodowanych osób zaczęła się uskarżać na bóle i zawroty głowy. Do tej osoby został zadysponowany drugi Zespół Ratownictwa Medycznego, który objął opieką poszkodowaną osobę i przetransportował do jarocińskiego szpitala.

Czujka czadu kosztuje około 100 złotych i nigdy nie wiemy kiedy okaże się dla nas aniołem stróżem. Taką czujkę powinien posiadać każdy kto używa term gazowych lub ma w domu piec.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wjechał w znaki i odjechał (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bareja
4 miesięcy temu

Nic innego jak selekcja naturalna

Xyz
4 miesięcy temu

Pytanie jeśli jest terma gazowa to musiał być jej odbiór i wtedy kartki wentylacyjne były drożne!! A ludzie sobie zaklejają bo zimno! No to teraz jest zimno

Propanżycia
4 miesięcy temu

Mi chiński czujnik gazu za 60 zł tyłek raz w nocy uratował.

Jurgo
odpowiada  Propanżycia
4 miesięcy temu

Ło panie Takie pierdy miołeś?

romantyk z doświadczeniem
odpowiada  Jurgo
4 miesięcy temu

Twoja starą tak szlifowałem, że iskry poszły na drewnianą podłogę i się powolutku tliło. My po wszystkim na drugi boczek i gdyby nie czujka to ta płomienna miłość by nas nie zabiła.

5
0
Napisz co o tym sądziszx